İstanbul Kız ve Erkek Öğrenci Yurt Fiyatları 2021! Öğrenci Yurtları Kaç TL?

İstanbul'da kiralık ev fiyatları rekor kırdı, öğrenciye kiralık ev bulmak zorlaştı. Boş kiralık ev kalmayan İstanbul'da yurt fiyatları arttı. Beşiktaş, Fatih, Kadıköy, Avcılar yurt fiyatları 2021!

Emlak Haberleri 07.09.2021 - 10:45 07.09.2021 - 10:53 Gülcan Özer

Üniversiteler 1,5 senelik aranın ardından yüz yüze eğitime dönüş yaparken alınan karar konut fiyatlarında büyük bir artışa neden oldu. Büyükşehirlerde tayinlerin başlaması ve kentsel dönüşüm ile artan konut talebine eklenen öğrencilerin talebi ile boş kiralık ev adeta yoka düştü. 

Yaşanan süreçte ev sahipleri kiralık ev fiyatlarına zam üstüne zam yaparken gelen yoğun zamlara razı gelen öğrenciler dahi kiralayacak boş ev bulmakta zorlanırken yurtlara dönüş başladı. Bazı öğrenciler yükselen ev kiraları nedeni ile KYK yurt başvurusu yapmakta çare ararken özel öğrenci yurtları fiyatları da açıklandı. 

İSTANBUL ÖĞRENCİ YURTLARI FİYATLARI LİSTESİ 2021! BEŞİKTAŞ, FATİH, KADIKÖY, AVCILAR ÖĞRENCİ YURDU KİRALARI NE KADAR, KAÇ TL?

Öğrenci yurtları için belirlenen aylık fiyatlar ilan edildi. Pandemi nedeni ile 1,5 senedir boş kalan pek çok yurdun süreçte girdiği ekonomik darboğazı atlamadığı için kapatılması ile yurt sayısı büyük oranda azalırken yaşanan düşüş fiyatlara zam olarak yansıdı. Bu süreçte yurtlara olan ilginin katlanarak artması ancak yurt sayısının azalması ile öğrenci yurt fiyatları da artış gösterdi. 

öğrenci-yurdu-fiyatları

Hürriyet Gazetesi tarafından yapılan habere göre Erkek yurdu fiyatları şu şekilde sıralandı;

Beşiktaş erkek öğrenci yurdu fiyatları 2 bin 400 TL ile 4 bin 500 TL arasında, 

Avcılar erkek öğrenci yurdu fiyatları bin 600 TL ile 2 bin 800 TL arasında, 

Fatih erkek öğrenci yurdu fiyatları 650 TL ile bin TL arasında, 

Kadıköy erkek öğrenci yurdu fiyatları 1 bin 500 TL ile 5 bin TL arasında, 

İstanbul Kız Öğrenci Yurdu Fiyatları 2021 Listesi 

Beşiktaş kız öğrenci yurdu fiyatları 2 bin 800 TL ile 4 bin 500 TL arasında, 

Avcılar kız öğrenci yurdu fiyatları bin 650 TL ile 4 bin 400 TL arasında, 

Fatih kız öğrenci yurdu fiyatları 650 TL ile bin TL arasında, 

Kadıköy kız öğrenci yurdu fiyatları bin 750 TL ile 5 bin TL arasında değişiyor.

Öğrenci yurtları için fiyatları odalarda kalan kişi sayısı, odada bulunan özellikler ve yurdun konumu ile üniversitelere olan uzaklığı belirliyor. Üniversiteye yakın olan yurtlarda ve tek kişilik odalar ile iki kişilik odalarda kalan öğrencilerden talep edilen yurt fiyatları yükseliyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@