İstanbul Merkezli 5 İlde Rüşvet Operasyonu! 54'ü Kamu Personeli 224 Kişiye Gözaltı Kararı

Kadıköy Belediyesine yönelik İstanbul merkezli 5 ilde rüşvet operasyonu başlatıldı. 54'ü kamu görevlisi 224 kişi hakkında gözaltı kararı çıktı.

Gündem 17.05.2022 - 08:51 17.05.2022 - 08:51 Gülşah Konuk Akın

İstanbul merkeezli beş ilde düzenlenen rüşvet operasyonunda çoğu Kadıköy Belediyesinde görevli zabıta personeli olmak üzere mühendislerin de aralarında bulunduğu 224 şüpheliye rüşvet alıp vermek, rüşvet alınmasına aracılık etmek ve resmi belgede sahtecilik suçlarından operasyon yapıldı. 224 şüpheliden 54'ünün kamu görevlisi olduğu bildirildi. Şüpheliler arasında Kadıköy Belediyesinde görevli personellerin de olduğu iddia edildi. 

İSTANBUL MERKEZLİ 5 İLDE EŞ ZAMANLI OPERASYON

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Memur Suçları Soruşturma Bürosu koordinesinde Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından bir süredir yürütülen souşturma kapsamında örgütlü bir şekilde rüşvet almak vermek, rüşvete aracılık etmek, resmi evrakta sahtecilik yapmak suçlarından gözaltı kararı çıkarıldı. Polis ekipleri sabah saatlerinde İstanbul başta olmak üzere İzmir, Adana, Kocaeli ve Şırnak'ta eş zamanlı bir operasyon düzenledi. Hala devam eden operasyon kapsamında çok sayıda şüpheli gözaltına alındı. Operasyon düzenlenen adreslerde aramaların devam ettiği açıklandı. Şüphelilerin yakalanması için de çalışmalar devam ediyor.

İSTANBULMERKEZLİRÜŞVETOPERASYONU

KONUYA İLİŞKİN AÇIKLAMA GELDİ

Rüşvet operasyonuna ilişkin yapılan açıklamada:  "Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Memur Suçları Soruşturma Bürosu koordinesinde Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce yürütülen soruşturma kapsamında; Örgütlü olarak Rüşvet Almak, Vermek, Aracılık Etmek ve Resmi Belgede Sahtecilik  suçlarından çoğunluğu Kadıköy Belediyesinde görevli zabıta personeli ile belediye  mühendislerinin de aralarında yer aldığı 54'ü kamu görevlisi olmak üzere toplam 224 kişi hakkında gözaltı kararı verildi. Polis ekipleri sabah saatlerinde İstanbul merkezli İzmir, Adana, Kocaeli ve Şırnak illerinde eş zamanlı operasyon başlattı." ifadelerine yer verildi.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Memur Suçları Soruşturma Bürosu koordinesinde İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen soruşturma kapsamında operasyonlar devam ediyor. 

Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@