İstanbul Pendik'te Belediyeden Satılık Arsa! 581 Metrekare Plansız Alan 406 Bin TL

İstanbul Pendik Belediyesi plansız alan imar durumunda bulunan belediye arsasının 406 bin TL muhammen bedelle satışa çıkarıldı. İşte satışa çıkarılan arsa için düzenlenecek ihale bilgileri.

Emlak Haberleri 14.10.2021 - 09:52 14.10.2021 - 09:52 Mustafa KARAGÖZ

Belediyelerin arsa satış duyurularına İstanbul Pendik Belediyesi dahil oldu. Belediyeye ait olan bir arsanın aşağıda yer alan tablo usullerine göre satılacağını bildiren belediye, başvuruların da başladığını açıkladı. 

PENDİK BELEDİYESİ ARSA SATIŞI İHALE BİLGİLERİNİ PAYLAŞTI

Yayımlanan arsa satış duyurusunda belediye başkanlığı ihalenin 27 Ekim tarihinde düzenleneceği açıklandı. Beleditenin açıkladığı 27 Ekim tarihine kadar istekli olacakların arsa satışları için başvurularını yapması gerekiyor. Belediye başkanlığı ihale işlemlerine ilişkin yayımladığı açıklamasında ihaleye dair tarih, adres ve usul bilgilerini paylaştı. 

İhale başvurularından önce katılım detaylarına dair Pendik Belediyesi "Özellikleri belirtilen Pendik Belediyesine ait taşınmaz ihale ile satılacaktır. İhale “Esenler Mah.Bora Sk.No:5 Pendik/İSTANBUL” adresindeki Pendik Belediye Binası 7. kattaki Toplantı Odasında, Belediye Encümenince 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 36. maddesi uyarınca  “Kapalı Teklif Usulü”  artırma suretiyle yapılacaktır." açıklamasında bulundu. 

Belediye başkanlığı duyurunun devamında ise ihale başvuruları için zorunlu olan ihale şartnamesinin Pendik Belediyesi Emlak ve İstimlak  Müdürlüğünden (2.Kat) alınabileceğini açıkladı. Belediye ihale şartname ücretinin ise 300 TL olduğunu duyurdu. 

406.700 TL'YE İSTANBUL'DA 581 M2 SATILIK ARSA

İhaleye katılacak olanlar yukarıda yer alan usuller ve alınacak şartnameye göre başvurularını yapacaklar. Başvuru öncesinde ise arsanın konumu ve satış bedeline dair tablo yayımlandı. İlan edilen tabloda arsanın ada parsel numarası, imar durumu, fiyatı, ihale tarih saati, geçici teminat bedeli açıklandı. 

Arsa Özellikleri

pendik arsa satışı 14 ekim

Arsayı almak isteyip ihaleye katılacak olanlar başvurularını "İkametgah belgesi, nüfus cüzdan sureti, imza beyannamesi, geçici teminat  makbuzu, vekaletname ve 8. madde'de belirtilen hususa ilişkin Noter tasdikli taahhütname" evrakları ile yapacaklar. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@