İstanbul - Sofya tren seferleri ne zaman başlayacak, nerelerden geçiyor? Sefer saatleri ve bilet fiyatları

Pandemi nedeniyle ara verilen İstanbul - Sofya tren seferleri yeniden başlıyor. İstanbul - Sofya tren seferlerinin başlayacağı tarih ve sefer saatleri açıklandı. İşte ayrıntılar.

Gündem 25.04.2022 - 09:33 25.04.2022 - 09:33 Büşra Uluşen

Demiryolu ağını genişleten Türkiye, uluslararası tren seferlerini yeniden hizmete açıyor. Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları'ndan (TCDD) yapılan resmi açıklamaya göre, İstanbul - Sofya seferleri yeniden başlıyor. 

TCDD'nin yaptığı açıklamada, yurtdışı seyahat planı olanlar, gezginler, yeni yerler görmek için can atanlar ya da yakınlarını ziyaret edecek olanlar için yurtdışına bağlayan demiryollarının vatandaşlara hizmet sunacağı bildirildi. Bu kapsamda İstanbul - Sofya arası tren hattı seferleri hizmete geçiyor.

İstanbul - Sofya tren hattı ne zaman açılacak?

2017 yılından bu yana İstanbul - Sofya arasında her gün karşılıklı olarak gerçekleşen İstanbul Sofya Ekspresi, koronavirüs salgını nedeniyle 11 Mart 2022 tarihinden itibaren seferlerini durdurmuştu. Ancak pandeminin etkilerinin azalması ve yasakların kaldırılmasıyla birlikte İstanbul - Sofya tre seferlerinin yeniden başlayacağı açıklandı. 

TCDD ve Bulgaristan Demiryolları arasında yapılan görüşmeler sonucunda İstanbul - Sofya Ekspresi'nin 25 Nisan 2022 tarihinden itibaren İstanbul'dan (Halkalı), 26 Nisan'dan itibaren de Sofya'dan ilk seferine başlayacağı belirtildi. 

İstanbul - Sofya tren seferleri saat kaçta?

İstanbul Sofya Ekspresi ilk seferine İstanbul'dan 21.40 saatinde başlayacak ve Sofya'ya 09.35'te varacak. Sofya'dan 18.30'da kalkan tren, İstanbul'a saat 05.34'te gelecek. İstanbul (Halkalı) - Prodiv (Filibe) - Sofya güzergahını izleyen İstanbul Sofya Ekspresi İstanbul'dan Sofya'ya 11 saat 55 dakikada; Sofya'dan İstanbul'a ise 11 saat 4 dakikada ulaşacak. 

İstanbul - Sofya treni nerelerden geçiyor, biletler nereden alınır?

İstanbul - Sofya tren seferi güzergahları şu şekilde sıralanıyor; Halkalı, Çerkezköy, Alpullu, Edirne, Kapıkule, Svilengrad, Dimitrovgrad, Plovdiv, Pazarcık ve Sofya. 

İstanbul - Sofya tren biletleri İstanbul'da Sirkeci ve Halkalı ile Ankara ve Eskişehir'deki gişelerden satın alınabiliyor. Tren biletleri henüz internet üzerinden satışa açılmadı. Tren biletlerinin fiyatları ise 10 Avro'dan başlayarak 35 avroya kadar yükseliyor. 

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@