İstanbul Sultangazi'de Ev Sahibi Dehşeti! Yangın Çıkarıp Kiracısını Eve Kilitledi!

İstanbul Sultangazi'de bir ev sahibinin yangın çıkardıktan sonra kiracısını eve kilitleyip kaçtığı bildirildi. Neye uğradığını şaşıran kiracı son anda yanmaktan kurtuldu.

İstanbul Sultangazi'de Ev Sahibi Dehşeti! Yangın Çıkarıp Kiracısını Eve Kilitledi!

İstanbul Sultangazi'de akuıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. İlçenin 50. Yıl Mahallesi'nde 2228. Sokak'ta bulunan 6 katlı bir binanın çatısında yangın çıktı. Mahalle sakinleri çıkan yangın üzerine itfaiye, polis ve sağlık birimlerine ihbarda bulundular. Yangının neden çıktığı konusu ise akıllara durgunluk verdi.

EV SAHİBİ YANGIN ÇIKARIP KİRACISINI EVE KİLİTLEDİ

Çıkan yangını söndürmek için ilgili birimler hemen olay yerine intikal ederken görgü şahitleri yangının neden çıktığı konusunda iddiada bulundular. Bu iddiaya göre ev sahibi binanın çatısında kasten yangın çıkardı. Ardından ise en üst katta oturan kiracısını eve kilitledikten sonra olay yerinden uzaklaştı.

KİRACI EVİN KAPISINI KIRARAK CANINI SON ANDA KURTARDI

Alevlerin çevreyi sarması üzerine büyük bir panik yaşayan kiracı neye uğradığını şaşırdı. İtfaiyenin gelmesini beklemeden evinin kapısını kırarak dışarıya çıkan kiracı yanarak hayatını klaybetmekten son anda güçlükle kurtuldu. Uzun süre kendisine gelemeyen kiracıya olay yerine gelen ambulansta sağlık ekipleri müdahale ederek sakinleştirmeye çalıştılar.

KAÇAN EV SAHİBİ HER YERDE ARANIYOR

Mahallelinin polise verdikleri ifadede evin ev sahibi tarafından yakıldığının iddia edilmesi üzerine yangın yerinden kaçan ev sahibinin yakalanması için çalışma başlatıldı. Polis ekipleri şu anda İstanbul'da yangın çıkaran ev sahibini aramaya devam ediyorlar.

Evinde istirahat ederken yanma tehlikesi atlatan ve şoka giren kiracı sağlık ekiplerinin de müdahalesi ile sakinleşince polis ekiplerince karakola götürüldü. Kiracının ifadesini alacak olan polis çıkan yangın ile alakalı olarak çok yönlü soruşturma yapmaya başladı.

BİR YIL ÖNCE YİNE YANGIN ÇIKARMIŞ

Öte yandan görgü şahidi olan mahalle sakinleri olaya dair detaylı bilgileri polis ifadesinde belirtiler. Görgü şahitlerinin iddiasına göre aynı ev sahibi bundan yaklaşık bir yıl önce yine aynı evi yakma teşebbüsünde bulunmuştu. Mahalle sakinlerine de rahatsızlık veren ev sahibi defalarca şikayet edilmiş. Gece gürültü yaparak mahallelileri canından bezdiren ev sahibinin psikolojik sorunları olduğu iddia edildi.

Ayrıca mahalle sakinleri binanın çatısında yangın çıkaran ev sahibinin yalnızca kiracısının yaşadığı evin kapısını kilitlemekle kalmadığı aynı zamanda açılmaması için de dışarıdan bağladığını ifade ettiler.

SONRAKİ HABER