İstanbul Teknik Üniversitesi İTÜ Antalya'da Satılık Konut İhalesi İlanı Yayımladı! Muratpaşa'da Satılık Daireler

Antalya'da konut fiyatları büyük bir hızla yükselmeye devam ederken satılık ev ilanı kıtlığı yaşanan şehirde İstanbul Teknik Üniversitesi konut satışı ihalesi düzenleyeceğini ilan etti.

Emlak Haberleri 17.05.2022 - 07:15 17.05.2022 - 07:21 Gülcan Özer

17 Mayıs 2022 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanan ihale ilanı ile İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörlüğü konut satış ihalesi düzenleyeceğini duyurdu. Son dönemde konut fiyatlarının en çok arttığı ve yabancıların yoğun ilgi gösterdiği Antalya'da satılık ev bulmak zorlaşmıştı. Bu nedenle düzenlenen ihaleye yoğun ilgi gösterilmesi bekleniyor. 

Antalya'nın en gözde yerleşim yerleri arasında yer alan Muratpaşa ilçesine bağlı olan Kışla Mahallesi'nde yer alan 3 konut İstanbul Teknik Üniversitesi tarafından ihale yöntemi ile satışa sunulacak. 3 Haziran 2022 tarihinde düzenlenecek olan ihalede en yüksek teklifi veren kişi ya da kurumlar satışa sunulan konutların yeni sahibi olma hakkını elde edecekler. 

ANTALYA'DA SATILIK KONUT ARAYANLAR DİKKAT! İTÜ KONUT SATIŞ İHALESİ NE ZAMAN?

İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörlüğü tarafından 17 Mayıs 2022 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanan ihale ilanı kapsamında Antalya Muratpaşa Kışla Mahallesi sınırları içerisinde yer alan 3 konutun ihale ile satışa sunulacağı ilan edildi. Mülkiyeti İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü adına kayıtlı olan taşınmazlar için ihale 3 Haziran 2022 tarihinde yapılacak. 

itü konut satışı 1

Satışa sunulan konutlar için belirlenen en düşük muhammen bedel 12 milyon 600 bin TL ve en yüksek muhammen bedel 13 milyon 200 bin TL olarak belirlenirken Devlet İhale Kanununun 36. maddesine göre "Kapalı Teklif Usulü" ile yapılacak olan ihalede konutları almaya hak kazanan kişiler ödemelerini peşin olarak yapacaklar. 

itü konut satışı 2

itü konut satışı 3

Söz konusu ihale Antalya İli Muratpaşa İlçesi Demircikara Mahallesi 1425 Sok No: 6’da bulunan İstanbul Konukevi İhale Salonunda düzenlenecek ve en yüksek teklif verenler satışa sunulan evlerin yeni sahibi olacak. 

Haber Kaynağı: Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@