İstanbul Yeni Havalimanına İlk Hızlı Metro Hattı! Ulaşım 35 Dakikada Sağlanacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin ilk hızlı metro hattı olan Gayrettepe'den İstanbul Havalimanı hattı için açıklamalarda bulundu.

Emlak Haberleri 18.01.2020 - 15:55 15.07.2021 - 00:10 Emlak 365

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin ilk hızlı metro hattı olan Gayrettepe'den İstanbul Havalimanı hattı için açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan projenin hizmet tarihine dair de açıklamada bulundu.

Gayrettepe İstanbul Yeni Havalimanı metro hattı için düzenlenen kaynak törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'da katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan söz konusu kaynak töreni kapsamında projenin bundan sonraki aşamaları adına açıklamalarda bulundu. GAYRETTEPE YENİ HAVALİMANI METRO HATTICumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan projenin detaylarına dair yapmış olduğu açıklamasında, metronun toplam uzunluğunun 37.5 km olduğunu duyurdu. Toplam 9 istasypnun yer alacağı metro projesinde şuanda 10 kazı makinesinin birden çalıştığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, kazı çalışmalarının yüzde 94'ü tünellerin de önemli bir kısmının tamamlandığını bildirdi.Cumhurbaşkanı Erdoğan gelinen aşamada rayların döşenmeye başladığını ifade ederek şu bilgileri verdi."Amacımız günde 470 metre ray ve 24 saat çalışmayı gerçekleştirmektir. Rayları ve malzemeleri ülkemiz firmaları üretiyor. Sinyalizasyon ve metro vagonları da bu arada gerçekleştirilmiş olacak. Saatte 120 kilometre hızla metro araçları faaliyet gösterecek.Ülkemizin ilk hızlı metro hattı unvanını kazanacak. Ulaşım Gayrettepe'den 35 dakikada sağlanacak. Hasdal'a kadar olan bölüm yıl sonunda açılacak. İhsaniye istasyonu da ilk hizmete girecek kısımda yer alıyor. İstanbul'da ulaşım hizmetlerine çağ atlattık."Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@