İstanbul'a Bu Yaz İhalesi Yapılacak TOKİ Projeleri İle Yaklaşık 2.000 Yeni Konut İnşa Edilecek

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) yeni proje planlamalarını gerçekleştirmeye aksaklık yaşanmadan devam ediyor. Bu yaz sadece İstanbul'da 4 yeni projenin ihgalesi yapılarak inşaat çalışmalarına start verilecek.

İstanbul'a Bu Yaz İhalesi Yapılacak TOKİ Projeleri İle Yaklaşık 2.000 Yeni Konut İnşa Edilecek

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Tütkiye'nin 81 ilinde sürdürdüğü projelere devamn ederken aynı zamanda yeni başlanacak olan projelere dair de yoğun bir çalışma sürdürüyor. Daha önceden planlanan TOKİ proıjeleri kapsamında İstanbbul'da bu yaz 4 yeni projenin ihalesi yapılacak.

İSTANBUL'A YENİ TOKİ PROJELERİ İHALEYE ÇIKACAK

Vatandaşlara uygun fiyatlarla konut ve iş yeri satışı yapan TOKİ oldukça büyük ilgi görüyor. Bu nedenle yeni başlanacak olan konut projeleri de vatandaşlarca yakından izleniyor. TOKİ sıfırdan konut projesi ürettiği gibi kentsel dönüşüm projelerinde de sorumluluk alarak eski yapıların dönüşüp yeni konut üretimine katkı sunuyor.

TOKİ'nin bu yaz ihalesini yapacağı projelerden birisi İstanbul'un Kağıthane ilçesi Osmanpaşa Mahallesi'nde yapılacak. Kentsel dönüşüm projesi olan bu projede toplam 300 konut inşa edilecek. Bu proje için ihale 9 Temmuz'da gerçekleştirilecek.

427 KONUT 28 DÜKKAN

İstanbul'daki bir diğer proje Esenler ilçesinde yapılacak. Güney Proje Alanı Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi 4. Etap 1. Bölge ihalesi 30 Temmuz'da gerçekleştirilecek. Bu proje kapsamında 427 konut ve 28 dükkan inşa edilecek.

Esenler'de başlanacak bir başka proje ise Güney Proje Alanı Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi'nin 3. etabı olacak. Bu proje kapsamında da 598 yeni konut inşa edilecek. Bu projenin ihalesi de 10 Ağustos 2021'de yapılacak.

TOKİ tarafından bu yaz İstanbul'da yapılacak dördüncü projenin adresi ise Tuzla ilçesi olacak. Aydınlı Mahallesi Konaşlı Mevkii'nde gerçekleştirilecek olajn proje ile 508 konut inşa edilecek. Bu proje de 13 Ağustos 2021 tarihinde ihale edilecek.

TOKİ tarafından yapılacak olan tüm bu ihalelere e-ihale yolu ile çevrimiçi olarak katılıp teklif verilebilecek. İhhaleleri kazananların belli olmasının ardından prosedürler uygulandıktan sonra inşaatlar başlayacak. Projeler ihale sözleşmesinde yer alan tarih aralığında bitirilip teslim edilecek.

SONRAKİ HABER