İstanbul'a İkinci Millet Bahçesi Nereye Yapılacak Belli Oldu

İstanbul'da millet bahçesi yapılacak yerler belirlenmeye devam ediyor. Atatürk Havalimanı millet bahçesi projesi ardından ikinci millet bahçesi yeri de açıklandı.

EMLAK HABERLERİ 17.07.2018 - 18:04 15.07.2021 - 00:20 SERHATMEDYA

İstanbul'da millet bahçesi yapılacak yerler belirlenmeye devam ediyor. Atatürk Havalimanı millet bahçesi projesi ardından ikinci millet bahçesi yeri de açıklandı.

29 Ekim 2018 tarihinde hizmet vermeye başlayacak Yeni İstanbul Havalimanı projesi ile boşaltılacak olan Atatürk Havalimanı arazisi için millet bahçesi projesi yapılacağı açıklanmıştı. İstanbul'a ikinci millet bahçesi yapılacak yer ise Nakkaştepe oldu. Konu hakkında açıklamada bulunan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, "Anadolu Yakası’nın Millet Bahçesi’ni İstanbul’un manzara balkonunda yapıyoruz" dedi. Yeni millet bahçesi Eylül ayı itibari ile vatandaşların ziyaretlerine açılacak. İçerisinde Macera Adası Bile Olacak Nakkaştepe Millet Bahçesi projesi hakkında açıklamalarda bulunan Türkmen millet bahçesinde piknik alanlarının yanı sıra macera adası, etkinlik çayırı, yürüyüş parkurları, spor aletleri, çocuk oyun parkları, ahşap seyir terasları, mini spor sahası, biyolojik gölet ve okçuluk alanları gibi çok sayıda etkinlik imkanı tanıyan alanlara da yer ayrılacağını söyledi. Toplam 50 bin metrekarelik bir alanı kaplayacak olan Nakkaştepe Millet Bahçesi projesi  için Başkan Türkmen “Anadolu Yakası’nın Millet Bahçesi’ni İstanbul’un manzara balkonunda yapıyoruz. Vakıflar’dan kiraladığımız araziyi Millet Bahçesi’ne dönüştürüyoruz. Mevcut, metruk haldeki spor salonunu yenilemek suretiyle, hiçbir yeni yapılaşmaya gitmeden vatandaşlarımızın kullanımına sunacağız.” dedi. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@