Cumhurbaşkanı Erdoğan İmzaladı: İstanbul'da Acele Kamulaştırma Kararı!

21 Ağustos tarihli Resmi Gazete ile yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı kapsamında İstanbul Silivri ilçesinde acele kamulaştırma kararı alındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan İmzaladı: İstanbul'da Acele Kamulaştırma Kararı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan ve 21 Ağustos 2021 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanan İstanbul İli, Silivri İlçesi Sınırları İçerisinde Tesis Edilecek Olan Trafo Binasının Yapımı Amacıyla Belirtilen Taşınmazların Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 4409) yürürlüğe girdi.

Alınan karar kapsamında Silivri'de TEDAŞ tarafıda yapılacak oan trafo binası projesi için belirtilen güzergah sınırları içerisinde kaan alanlarda acele kamulaştırma yapılacağı duyuruldu. Söz konusu karar Silivri ilçesinde ev, arsa, işyeri gibi taşınmazı olan herkesi ilgilendiriyor!

ACELE KAMULAŞTIRMA NEDİR, ACELE KAMULAŞTIRMA KARARI NEDEN ALINIR?

Devletin ve toplumun yararına olan bazı olağanüstü durum ve hallerde idarenin olağan kamulaştırma sürecindeki işlemleri sonraya bırakarak kişilere ait taşınmazlara hemen el koyarak yapmış olduğu kamulaştırma işlemine acele kamulaştırma adı verilir.

Yani normal kamulaştırma sürecinden farklı olarak ilk olarak taşınmaza el konulur, diğer süreçler sonradan yürütülür. Toplumun yararına olan projelerde süreci hızlandırmak için tercih edilir.

İSTANBUL SİLİVRİ ACELE KAMULAŞTIRMA KARARI RESMİ GAZETE İLE YAYIMLANDI!

İstanbul İli, Silivri İlçesi Sınırları İçerisinde Tesis Edilecek Olan Trafo Binasının Yapımı Amacıyla Belirtilen Taşınmazların Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar, bugünkü Resmi Gazete ile yayımlanarak yürürlüğe girdi.

silivri-acele-kamulaştırma-kararı

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından imzalanan karar kapsamında İstanbul ili Silivri İlçesi Akören Mahallesi sınırları içerisinde yer alan 200050.00 metrekarelik bir alanı kapsayan bölgede acele kamulaştırma işlem iyapılacağı ilan edildi.

SONRAKİ HABER