İstanbul'da Alev Alan Konut Fiyatlarına TOKİ İndirimi Geldi! Ucuz 2+1 ve 3+1 Sosyal Konut Başvuruları Başladı

Türkiye'de konut fiyatlarının en çok arttığı il olan ve dar gelirli vatandaşların ev sahibi olmasının zorlaştığı İstanbul'da beklenen TOKİ 2022 satış ilanları yayımlandı. Hemen teslim konut satışı!

İstanbul'da Alev Alan Konut Fiyatlarına TOKİ İndirimi Geldi! Ucuz 2+1 ve 3+1 Sosyal Konut Başvuruları Başladı

Konut fiyatları cep yakmaya başlarken konut fiyatlarının en çok arttığı illerin başında da İstanbul gelmişti. İstanbul'da yükselen konut fiyatları nedeni ile bazı ilçelerde en düşük konut satış fiyatı 1 milyon liraya fırlarken ev sahibi olmak isteyen dar gelirliler için bu istek bir hayal haline gelmişti.

Yaşanan süreçte dar gelirli vatandaşların tek umudu haline gelen TOKİ beklenen İstanbul 2022 satış ilanlarını peş peşe yayımladı. 2 projede elde olan konut stoku için sosyal konut başvuruları alınmaya başlanırken yoğun başvuru yapılması beklenen projedeki konutlar kuralı olarak satışa sunuldu. Kuraya başvuru için TOKİ başvuru parası yatırılması gerekirken kurada adı çıkmayan kişilere bu paralar iade edilecek.

2022 TOKİ İSTANBUL UCUZ SOSYAL KONUT SATIŞ İLANLARI YAYIMLANDI!

İstanbullular tarafından büyük bir merakla beklenen 2022 yılının ilk İstanbul satış ilanları yayımlandı. Yayımlanan ilanlar ile İstanbul, Başakşehir Hoşdere 344 Konut Projesi kapsamında yer alan 14 adet 2+1 konut ve 44 adet 3+1 konut, 22. Bölge 862 Konut Projesi kapsamında yer alan 2 adet 2+1 konut ve 2 adet 3+1 konut olmak üzere toplam 16 adet 2+1 ve 46 adet 3+1 konut satışa sunuldu.

toki istanbul ilanı

Hatırlanacağı üzere TOKİ tarafından en son 2020 senesinde ucuz sosyal konut satış başvuruları 100 bin sosyal konut projesi kapsamında alınmış, bu proje başvuru rekoru kırmıştı. Bu sene satışa sunulan konutların nispeten daha yüksek fiyatlı olması aylık taksit tutarlarının da yüksek kalması nedeni ile daha düşük başvuru yapılması beklense de İstanbul konut piyasasına göre fiyatların yine de ucuz kalması nedeniyle yüksek başvuru bekleniyor.

toki kayabaşı fiyat listesi

TOKİ İSTANBUL KAYABAŞI PROJESİ DAİRE SATIŞ FİYATLARI KAÇ TL, BAŞVURU TARİHİ VE KURA ÇEKİLİŞİ TARİHİ NE ZAMAN?

İstanbul TOKİ Kayabaşı daire fiyatları en düşük 376 bin liradan başlarken en düşük konut peşinatı 94 bin lira ve en düşük aylık taksit tutarı 2 bin 940 TL oldu.

toki hoşdere fiyat listesi

TOKİ BAŞAKŞEHİR HOŞDERE 2022 BAŞVURULARI BAŞLADI! BAŞVURU VE KURA SONUÇLARI NE ZAMAN?

Bir diğer İstanbul projesi olan TOKİ Başakşehir Hoşdere projesi için 2022 başvuruları başladı. Projede son başvuru tarihi 21 Ocak olarak belirlenirken başvurular e devlet üzerinden ve Halkbank İstanbul şubeleri üzerinden kabul edilecek. Projede kura tarihi ise 2 Şubat olarak uygulanacak. Kurada adı çıkmayan kişilere TOKİ başvuru parası iadesi ise 4 Şubat tarihinde yapılacaktır.

SONRAKİ HABER