İstanbul'da Arsa Yatırımı Yapmak İsteyenler Dikkat! İki Belediyeden İhaleyle Satılık Arsalar!

İstanbul'da arsa yatırımı yapmak isteyenler için iki arsa satış ihalesi için resmi ilan yayınlandı. Tuzla  Belediyesi ile Bağcılar Belediyesi tarafından yayınlanan  ilanla arsalar satışa çıkarıldı. 

Emlak Haberleri 26.10.2021 - 03:00 26.10.2021 - 03:00 Engin Uzunoğlu

Arsa satın alarak yatırım yapmak isteyenler belediyelerin arsa satış ihalelerini çok yakından takip ediyorlar. Belediyeler satışa çıkardıkları arsaların duyurusunu yayınladıkları arsa satış ilanları ile kamuoyuna bildiriyorlar. Son olarak arsa satış ihalesi ilanı yayınlayan belediyeler istanbul'da Bağcılar Belediyesi ile Tuzla Belediyesi oldu. 

TUZLA BELEDİYESİ ARSA SATIŞ İHALESİ İLANI 

Tuzla Belediyesi tarafından yayınlanan resmi ilana göre belediye mülkiyetinde bulunan bir adet arsa satışa çıkarıldı.Buna göre ilçede Orhanlı Mahallesi'nde bulunan 7.104 metrekarelik arsa ihale yoluyla satılacak. Bu arsanın imar durumunun ise toplu iş yeri alanı olduğu açıklandı. 

Tuzla Belediyesi bu arsa satış ihalesine dair ayrıntıları da açıkladı. Buna göre 7.104 metrekarelik arsa için Tuzla Belediyesi 10 Milyon 657 Bin 425 TL'lik tahmini bedel belirledi. İhaleye katılmak isteyenlerin ihale saatinden önce ödemeleri gereken geçici teminat bedelinin ise 319.722 TL olduğu bildirildi. 

Arsa satış ihalesinin tarihini de açıklayan Tuzla Belediyesi tarafından verilen bilgilere göre ihale 9 Kasım 2021 tarihinde saat 14:00'da yapılacak. Bu arsa satış ihalesinde kapalı teklif usulü ile teklifler alınacak.

BAĞCILAR BELEDİYESİ ARSA SATIŞ İHALESİ İLANI

Bağcılar Belediyesi tarafından yayınlanan arsa satış ihalesine ilanına göre ilçede 15 Temmuz Mahallesi'nde bulunan 7.786 metrekarelik arsa satışa çıkarıldı. Kapalı teklif usulü ile yapılacak olan ihalenin tarihi ise 9 Kasım 2021 olarak açıklandı. Bu arsanın imar durumu ise prestij hizmet alanı olarak ilan edildi. 

Kapalı teklif usulü ile yapılacak olan ihaleye dair ayrıntılar da belli oldu. Bağcılar Beledeiyesi bu arsa için 116 Milyon 794 Bin 200 TL tutarında muhammen bedel belirlerdi. Bu ihaleye katılmak isteyenlerin 3 Milyon 503 Bin 826 TL değerindeki geçici teminat bedelini ödemeleri gerekiyor.

Bağcılar Belediyesi tarafından verilen bilgilere göre arsa için yapılacak olan ilk ihalede istekli bulunmaması veya verilen tekliflerin ihale komisyonu tarafından yeterli kabul edilememesi durumunda arsanın ikinci ihalesi 30 Kasım 2021 tarihinde gerçekleştirilecek. İkinci ihalede de istekli bulunmaması veya verilen tekliflerin ihale komisyonunca yeterli görülmemesi durumda üçüncü ihale 21 Aralık 2021 tarihinde yapılacak. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@