İstanbul'da Arsa Yatırımı Yapmak İsteyenler Dikkat! Şile'de Milli Emlak'tan Satılık Arsalar!

İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Anadolu Yakası Milli Emlak Dairesi Başkanlığı tarafından iki adet arsa satışa çıkarıldı.

Emlak Haberleri 29.09.2021 - 02:28 29.09.2021 - 02:35 Engin Uzunoğlu

İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Anadolu Yakası Milli Emlak Dairesi Başkanlığı tarafından yeni bir arsa satış ilanı yayınlandı. Bu ilana göre İstanbul'un Şile ilçesinde bulunan iki adet arsa ihale yoluyla satışa çıkarıldı. Satışa çıkarılan arsalara ait kapsamli bilgilendirme yine aynı ilan ile yapıldı. 

İSTANBUL ŞİLE'DE SATILIK ARSALAR

İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Anadolu Yakası Milli Emlak Dairesi Başkanlığı tarafından yayınlanan arsa satış ilanına göre iki adet arsa satışa çıkarıldı. Satışa çıkarılan arsaların her ikisi de Şile ilçesinde Balibey Mahallesi'nde bulunuyor. Arsaların ilki 9.914 metrekare büyüklüğe sahip olduğu bildirilirken ikinci arsanın büyüklüğü de 43.037 metrekare olarak açıklandı.

ARSALARIN TAHMİNİ BEDELLERİ AÇIKLANDI

İstanbul'un Şile ilçesinde bulunan ve İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Anadolu Yakası Milli Emlak Dairesi Başkanlığı tarafından satışa çıkarılan arsalar için tahmini satış bedelleri de açıklandı. Buna göre 9.914 metrekarelik büyüklüğe sahip arsa için 9 Milyon 914 Bin TL, 43.037 metrekare büyüklüğündeki arsa için 43 Milyon 37 Bin TL tahmini satış bedeli belirlendi. Özel Sağlık Tesis Alanı olan bu arsaların bu amaçla kullanılabilecekleri belirtildi. 

İHALELER NE ZAMAN, NEREDE, NASIL YAPILACAK? 

Arsalar için 15 Ekim 2021 tarihinde ihaleler yapılacak. İhalelerin her ikisi de İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Anadolu Yakası Milli Emlak Dairesi Başkanlığı'nda gerçekleştirilecek. 9.914 metrekare büyüklüğe sahip olan arsa için yapılacak ihalede açık teklif usulü uygulanacak. Diğer arsa için ise ihale türü kapalı teklif usulü olarak açıklandı. 

İHALE BEDELLERİ NASIL ÖDENECEK?

İhalelere katılıp arsaların satın almaya hak kazanan gerçek veya tüzel kişilerin ödemeleri nasıl yapabilecekleri de açıklandı. Buna göre ödemeler peşin yapılabileceği gibi yüzde 25'i peşin ve geri kalanı da üçer aylık dilimler halinde 2 yılda taksitler şeklinde ödenebilecek. Taksitle ödemede kanuni faiz de uygulanacak. 

Öte yandan satış sonucu mülkiyeti el değiştirecek olan arsalar 5 yıl boyunca emlak vergisinden muaf olacak. Yine bu satış işlemlerinde KDV, vergi, resim ve harç da alınmayacak.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@