İstanbul'da Belediyelerden Satılık Yatırımlık Arsalar! Konut İmarlı Arsalar İhaleyle Satılacaklar!

İstanbul'da arsa yatırımı yapmak isteyenlere belediyelerden güzel haberler geldi. İstanbul'da belediyeler ayrı ayrı 4 arsa satış ihalesi duyurusu yaptılar. İşte satışa çıkarılan arsalar...

Emlak Haberleri 19.12.2021 - 01:27 19.12.2021 - 01:27 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de son yıllarda en önemli gayrimenkul yatırımlarından birisi arsa yatırımı oldu. Arsa yatırımı yapan vatandaşlar oldukça yüksek kazançlar elde edebiliyorlar. Orta ve uzun vadede büyük kar getiren arsaların büyükşehirlerde olması ise ayrı bir avantaj olarak değerlendiriliyor. Özellikle İstanbul'da arsa yatırımı yapmanın bambaşka şartları bulunuyor. İstanbul'da arsa yatırımı yapmak isteyenler belirli ilçelerde ya yatırım yapılabilecek arsa bulamıyorlar ya da satın alınabilecek arsaların fiyatları yatırım yapma seviyesinde olmuyor. Bu durumda da belediyelerce satılan arsaların değeri çok farklı oluyor. 

İSTANBUL'DA BELEDİYELERDEN SATILIK ARSALAR

İstanbul'da belediyelerden yeni arsa satış ilanları yayınlandı. Bu ilanların ikisini İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yayınlanırken bir ilanı Güngören Belediyesi ve bir ilanı da Esenler Belediyesi yayınlandı. İhalelerle satılacak olan 4 arsa için ihale tarihleri, muhammen bedeller ve diğer ayrıntılar kamuoyuna duyuruldu. Yatırım yapmak isteyecek olanların değerlendirebilecekleri bu ihale duyuruları büyük ses getirdi.

ESENLER BELEDİYESİ'NDEN SATILIK 5.497 METREKARE ARSA

Esenler Belediyesi tarafından yayınlanan arsa satış ihalesi duyurusuna göre İstanbul'un Esenler ilçesinde Çiftehavuzlar Mahallesi'nde bulunan 5.497 metrekarelik arsa 30 Aralık'ta yapılacak ihaleyle satılacak. Bu arsa için Esenler Belediyesi 41 Milyon 228 Bin 175 TL muhammen bedel ve 1 Milyon 236 Bin 850 TL geçici teminat bedeli belirledi. Arsanın imar durumunun ise imar planında özel sağlık tesisi alanı olarak geçtiği belirtildi. 

GÜNGÖREN BELEDİYESİ KONUT İMARLI ARSA SATIŞI YAPIYOR

Arsa satış duyurusu yapan bir diğer belediye Güngören Belediyesi oldu. İstanbul'un Güngören ilçesinde 4 pafta, 12137 parselde bulunan 453 metrekarelik arsa ihaleyle satışa çıkarıldı. Ancak arsa için düzenleme yapılarak 524 metrekareye çıkarılacağı belirtildi. Bu arsa için Güngören Belediyesi 4 Milyon 750 Bin TL muhammen bedel ve 142.500 TL geçici teminat bedeli belirledi. İmar planında arsanın ikiz nizam 3 kat H: 9,50 irtifalı konut alanı olduğu ifade edildi. Bu arsa için Güngören Belediyesi 30 Aralık'ta arsa satış ihalesi düzenleyecek.

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NDEN SATILIK ARSALAR

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iki adet arsa satış ihalesi duyurusu yaptı. Buna göre satışa çıkarılan ilk arsanın Fatih ilçesinde İsak Paşa Mahallesi'nde olduğu bildirildi. Bu arsanın büyüklüğü 128 metrekare olurken kamut alanında yer aldığı bildirildi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi bu arsa için 3 Milyon 520 Bin TL muhammen bedel belirledi. Bu arsanın satış ihalesinin ise 5 Ocak 2022'de yapılacağı açıklandı. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından satışa çıkarılan diğer arsanın se Şişli ilçesinde Eskişehir Mahallesi'nde olduğu belirtildi. 302 metrekare büyüklüğünde olan bu arsa için 5 Milyon 92 Bin 230 TL muhammen bedel belirlendi. Konut imarı olan bu arsa için arsa satış ihalesinin 5 Ocak 2022'de yapılacağı kamuoyuna duyuruldu.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@