İstanbul'da Burada Ev Alanlar Yaşadı, Yüzde 90 Yükselen Fiyatlar Rekor Kırdı!

İstanbul'un en değerli bölgeleri arasında yer alan Beyoğlu yükselen gayrimenkul fiyatları ile dikkat çekmeye devam ediyor.

Emlak Haberleri 22.05.2018 - 14:42 15.07.2021 - 00:21 Serhat Karaman

İstanbul'un en değerli bölgeleri arasında yer alan Beyoğlu yükselen gayrimenkul fiyatları ile dikkat çekmeye devam ediyor. Beyoğlu konut projeleri için talep edilen metrekare fiyatı 40 bin liraya yükselirken, Beyoğlu ofis metrekare fiyatları ise 4 yıllık süreçte yüzde 90 yükseldi. 

Beyoğlu Konut Fiyatları Neden Yükseliyor?Beyoğlu İstanbul'un en gözde semtlerinden biri olarak öne çıkarken ilçede çok sayıda eğlence, ticaret ve kültür merkezi bulunması ilçenin değerlenmesini sağlıyor. Buna ek olarak ilçede çok sayıda tarihi eser bulunması pek çok bölgenin SİT alanı olarak kabul edilmesine neden oluyor.SİT alanı olan bölgelerde inşaat yapılamaması, konut üretimini sınırlandırırken yoğun talep için sınırlı miktarda arz bulunması da konut fiyatlarının yukarı yönlü hareket etmesine neden oluyor. Endeksa tarafından açıklanan konut metrekare satış fiyatlarına göre Beyoğlu sınırları içerisinde yer alan konutların ortalama metrekare satış fiyatları 5 bin 158 lira olarak belirlenmiş durumda.Beyoğlu Konut Fiyatları Ne Kadar?Endeksa tarafından yapılan değerlendirmeye göre Beyoğlu konut fiyatlır 464 bin 220 lira sınırında yer alıyor. Beyoğlu kira fiyatları ise 2 bin 300 lira olarak değerlendiriliyor. Konut yatırımı yapmak isteyen kişiler için çok önemli bir veri olan konut yatırımı amortisman süresi ilçede 17 yıl olarak ölçülüyor. Beyoğlu konut fiyatları en düşük 357 bin lira olarak belirlenirken ilçede yer alan markalı konut projelerinde daire fiyatları 1 milyon 100 bin liraya kadar çıkıyor.Beyoğlu Ofis Fiyatları Rekor Kırdı Hem ulaşım açısından İstanbul'un merkezinde yer alması hem de son derece prestijli bir ilçe olması nedeni ile Beyoğlu ofis açmak isteyen kişi ve kurumların gözdesi konumunda bulunuyor. Ofis taleplerinin her geçen gün arttığı Beyoğlu'nda ofis fiyatları da yükselmeye devam ediyor. Son 4 yıllık süreçte Beyoğlu ofis kiraları ve satış fiyatları yüzde 90 seviyesinde rekor oranda artış gösterirken Beyoğlu ofis fiyatları için metrekare fiyatları 11 bin 424 liradan başlıyor.


Gelişmelerden Haberdar Olun

@