İstanbul'da Büyük Su Kesintisi! Sular Ne Zaman, Saat Kaçta Gelecek, İSKİ Son Dakika Açıklaması Yaptı Mı?

İstanbul'da toplamda 7 mahallede ve onlarca mahallede su kesinti başladı. Peki sular ne zaman gelecek? İSKİ açıklama yaptı mı? İstanbul su kesintisi son dakika gelişmeleri...

İstanbul'da Büyük Su Kesintisi! Sular Ne Zaman, Saat Kaçta Gelecek, İSKİ Son Dakika Açıklaması Yaptı Mı?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ) tarafından yapılan bilgilendirmeye göre İstanbyl'da 7 ilçede ve onlarca mahallede su kesintisi başladı. İSKİ'nin planlı su kesintisi ile şu anda milyonlarca vatandaş evlerinde suların akmamasına dair sıkıntı yaşamaya başladılar.

İSTANBUL'DA SULAR NE ZAMAN GELECEK?

Susuz kalan İstanbulluların şu anda en çok merak ettikleri konu suların ne zaman geleceği oldu. İSKİ'yi telefon yağmuruna tutan vatandaşlar suların ne zaman geleceğini soruyorlar. İSKİ tarafından yapılan duyuruya göre sular 19 Ağustos 2021 perşembe sabahı saat 09:00'da gelecek. İSKİ'nin planlaması bu şekilde duyuruldu. Yapılan çalışmaların uzaması durumunda ise suların gelmesi gecikebilecek.

HANGİ İLÇELERDE SULAR KESİLDİ?

İstanbul'da su kesintisi yapılan ilçeler İSKİ tarafından açıklandı. Yapılan açıklamaya göre İstanbul'da sular Arnavutköy, Çatalca, Küçükçekmece, Avcılar, Başakşehir, Eyüpsultan ve Esenyurt'ta kesildi. En yoğun kesintilerin olacağı ilçeler ise Arnavutköy ve Esenyurt oldu. Bu ilçelerde bulunan onlarca mahalleye şu anda su verilemiyor.

İSTANBUL'DA SU KESİNTİSİ NEDEN OLDU?

İstanbul'da şu anda yoğun bir şekilde su kesintisi yaşanıyor. Neredeyse milyonlarca vatandaş bu su kesintisinden dolayı mağdur oldular. Peki İstanbul'da su kesintisi neden oldu? İstanbul'da sular neden kesildi?

İSKİ tarafından yapılan açıklamaya göre Terkos Osmangazi Terfi merkezi ile Terkos İkitelli arasında tadilat ve yenileme çalışması yapılıyor. Bu çalışma kapsamında 2.200 mm çapındaki içme suyu hattında onarım ve değiştirme yapılıyor. Gece boyunca İSKİ ekipleri bu çalışmaları sürdürüp yarın sabah saat 09:00'da suların yeniden gelmesini sağlamayı amaçlıyorlar.

İSTANBUL'DA SU KESİNTİSİ ERKEN BAŞLADI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ) tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre İstanbul'da su kesintisi erken başladı. İSKİ dün yaptığı duyuruda İstanbul'un 7 ilçesinde bugün için saat 22:00'da su kesintisi olacağını ilan etmişti. Ancak bu akşam saat 20:57 itibariyle sular kesildi. Suların erken kesilmesi çok sayıda vatandaşın mağdur olmasına neden oldu. Hzırlıklarını son dakikaya bırakan vatandaşlar su kesintisine hazırlıksız yakalandılar. Bu vatandaşlar yarın sabaha kadar beklemek zorunda kalacaklar.

SULAR ERKEN GELİR Mİ?

Suların ne zaman geleceğine dair planlama İSKİ tarafından paylaşıldı. Ancak yapılan çalışmanın erken bitirilmesi durumunda suların erken gelme ihtmali de bulunuyor. Bu konuda İSKİ'nin son dakika açıklamalarının takip etmek gerekiyor.

SONRAKİ HABER