İstanbul'da Ev Sahibi Olmanın Şimdi Tam Zamanı! Konut Fiyatları 2020 Yıllında Ne Olacak?

Ev sahibi olmak isteyen kişilere yatırım tavsiyesinde bulunan Ahmet Temeltaş Avrupa'da yaşayan Türkler için İstanbul'da büyük bir fırsat olduğunu vurguladı.

Emlak Haberleri 08.11.2019 - 16:00 15.07.2021 - 00:12 Serhat Karaman

Ev sahibi olmak isteyen kişilere yatırım tavsiyesinde bulunan Ahmet Temeltaş Avrupa'da yaşayan Türkler için İstanbul'da büyük bir fırsat olduğunu vurguladı. Detaylar haberimizde!

Konu hakkında Hürriyet Gazatesi'ne açıklama yapan yurt dışında yaşayan ve burada bulunan gurbetçilere İstanbul'da konut satış hizmeti sunan Ahmet Temeltaş İstanbul'da konut yatırımı yapmak isteyenlere alım tavsiyesinde bulundu. İstanbul Konut Yatırımı İçin Hala Cazibe Merkezi! Konut Fiyatları YükselecekKonu hakkında değerlendirmede bulunan Temeltaş “İstanbul her zaman Türklerin gözdesi oldu. Özellikle yeni jenerasyon Türkiye’de yatırım için daha çok İstanbul’u tercih ediyor. Son 1 yılda kurdaki artış nedeniyle maliyetler çok arttı.Ancak bu, henüz satış fiyatlarına yansımadı. Son 1 yılda yeni başlayan proje sayısı da çok az. Eldeki stoklar bazı bölgelerde erimeye başladı. Bu yüzden şu an özellikle İstanbul’dan gayrimenkul almak için çok doğru zaman. Stoklar eridikçe fiyatlar da çıkacaktır.Avrupa’da yaşayan bir vatandaşımız geçen yıl 100 bin Euro olan bir evi, bu yıl 60 bin Euro’ya alabilir. Özellikle peşin alımlarda ciddi avantajlar var" diyerek İstanbul'da konut fiyatlarının halen cazip olduğunu ve kademeli olarak fiyatların yükseleceğini söyledi. Emlak Konut GYO Hemen Teslim Projeler Talep Görüyor! Değerlendirmede bulunan Temeltaş hemen teslim konut projelerinin yatırımcıların artık tercihi olduğunu belirterek “Avrupa’da yaşayan Türkler bilinçsiz yatırımlar yüzünden zarar ettiler. Artık daha bilinçliler, iyi araştırıyorlar ve tapusuz, güvencesiz gayrimenkulleri almıyorlar.Yatırımlarını mutlaka güçlü firmalar ve güvenilir projelerden yapmaları gerekir. Devletin bir iştiraki olan Emlak Konut GYO ortaklı projeler, tapusu hazır ‘hemen teslim’ projeler gibi. Tabi projenin kira getirisinin iyi olması ve değer kazanacak bölgelerde olması da önemli" dedi.Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@