İstanbul'da İcradan Satılık 490 Daire! 1+1, 2+1 ve 3+1 Konutlar Listede

İcra kapsamında İstanbul'da 490 konut için satış süreci devam ediyor. Satışı devam eden konutların bazılarını haberimizde derledik. İcradan konut almak isteyenlerin nasıl başvuru yapacaklarının detayları da yazımızda.

İstanbul'da İcradan Satılık 490 Daire! 1+1, 2+1 ve 3+1 Konutlar Listede

İstanbul genelinde Nisan ayının ortalarında satışı devam eden yaklaşık 490 konut bulunuyor. Kentin farklı ile ve ilçelerinde yer alan bu konutların özellikleri ise birbirinden tamamen farklı. İcradan konut almak isteyecekler için güncel satış ilanları şöyle;

İCRADAN EV ALMAK İSTEYECEKLER İÇİN DUYURULAR

İcradan satılık evler genellikle belli kurumların duyuruları ile yayımlanıyorlar. İcra dairesi müdürlükleri, Sulh Hukuk Mahkemesi Satış Memurluğu, Gayrimenkul Satış İcra Dairesi ve benzeri kurumlar ellerindeki dosyalar kapsamında icralık dairelerin listelerini yayımlıyorlar.

Türkiye Geneli Dosya Sayısı Yaklaşık 2300

Türkiye'nin farklı il ve ilçelerinde yer alan icralık daire satışı ilan sayısı 2 bin 290 civarında. Yeni gün ile yeni eklenen dosyalar ile satışı tamamlananlar listeye eklenip çıkarılıyorlar. Türkiye genelinde en fazla icradan satış duyuruları ise Türkiye'nin en büyük kentleri için yayımlanıyor.

Listenin ilk sıralarında İstanbul yer alırken Ankara, İzmir ve diğer büyük şehirlerde listede kendisine yer buluyor. İstanbul için yayımlanan duyurular ise kentin farklı noktalarında yer alıyor.

GÜNCEL SATIŞ İLANLARI

İstanbul için şuanda yayında olan toplam 490 daire icradan satış kapsamında. 1+1, 2+1 ve 3+1 dairelerden oluşan ilanlarda bu tip evlerin dışında farklı özelliklerde konutlar yer alıyor. Ancak satışların büyük bir kısmı 2+1 ve 3+1 daireler için.

İstanbul'da İcradan Satılık 490 Daire! 1+1, 2+1 ve 3+1 Konutlar Listede - Resim 1 İstanbul'da İcradan Satılık 490 Daire! 1+1, 2+1 ve 3+1 Konutlar Listede - Resim 2 İstanbul'da İcradan Satılık 490 Daire! 1+1, 2+1 ve 3+1 Konutlar Listede - Resim 3 İstanbul'da İcradan Satılık 490 Daire! 1+1, 2+1 ve 3+1 Konutlar Listede - Resim 4

Yukarıda yer alan görseller Basın İlan Kurumu - Resmi İlan Portalı (İlan gov.tr) adresinden alınmıştır. İcradan satılık konut duyurularına ulaşmak isteyenler bu web sitesi üzerinden duyurulara ulaşabilirler.

İCRADAN KONUT SATIŞLARINA ELEKTRONİK BAŞVURU

İcradan konut almak isteyenler için sunulan en önemli imkanlardan bir tanesi de elektronik başvuru sistemi. Vatandaşlar kurumların ilan ettiği internet adresi üzerinden icradan konut satışları için teklif verebilirler.

Başvuruların nasıl yapılacağına ilişkin yapılan açıklamada, "İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir." bilgisi verildi. Başvurular için ilan edilen web sitesi kullanılabilir.