İstanbul’da İSKİ yönetim kurulu topluca istifa etti!

23 Haziran seçimlerinden sonra İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna Ekrem İmamoğlu’nun oturmasının ardından İBB’de ardı ardına istifalar gelmeye başlamıştı. Şimdi de İSKİ yönetimi toplu bir şekilde istifa ettiklerini açıkladı.

GÜNDEM 02.08.2019 - 10:31 15.07.2021 - 00:14 Emlak 365

23 Haziran seçimlerinden sonra İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna Ekrem İmamoğlu’nun oturmasının ardından İBB’de ardı ardına istifalar gelmeye başlamıştı. Şimdi de İSKİ yönetimi toplu bir şekilde istifa ettiklerini açıkladı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığına 23 haziran seçimlerinin ardından 800 bin oy farkla Ekrem İmamoğlu’nun oturmasının ardından istifalar ardı ardına gelmişti. İSKİ Yönetim Kurulu Başkanvekili ve Üyeleri, Genel Müdürü ve Genel Müdür Yardımcıları, toplu olarak istifa ettiklerini açıkladı.6 HAFTADA BÜTÜN BİLGİLERİNİ AKTARDILAR23 Haziran seçiminden itibaren geçen 6 haftalık sürede tecrübe ve bilgilerini aktardıklarını belirten yönetim kurulu üyeleri İSKİ Yönetim Kurulu Başkanvekili ve Genel Müdürü Fatih Turan, Yönetim Kurulu Üyeleri; Prof. Dr. İzzet Öztürk, Prof. Dr. Adem Esen, Avukat Sıddık Eraslan ile Alişan Koyuncu, Genel Müdür Yardımcıları; Selami Taşer, Cafer Sezgin, Recep Hazır ve Metin Akbaş, yeni yönetime istifalarını verdi.ORTAK İSTİFA AÇIKLAMASI YAPTILAROrtak açıklama yapan yönetim kurulu üyeleri, “ “Bu süre zarfında su ve atık su hizmetlerini de titizlikle yürütmeye devam ettik. Ne mutlu bize ki İSKİ; 1994 yılından bu yana küresel ısınma, iklim değişikliği gibi olumsuz senaryoların daima hesap edildiği bir planlama sayesinde, İstanbul’da temiz suyun güvencesi olmuştur. Gerçekleştirilen yatırımlarla ‘en kurak yıllar’ da dahil olmak üzere kesintisiz bir şekilde dünya standartlarında sağlıklı ve kaliteli içme suyu İstanbullulara ulaştırılmaktadır. Önümüzdeki 50 yılın su ihtiyacı da planlanmıştır. İSKİ bugün iddialı ve istikrarlı yatırımları sayesinde dünyanın en büyük su kurumlarından biridir. İstanbul’u suya kavuşturmakla başlayan bu başarı hikayesi; hepimizin, bütün İstanbulluların övüncüdür. İstanbul’un denizleri, dereleri, su kaynakları ve Haliç atık su kirliliğinden korunmuş, sağlıklı bir çevre oluşturulmuştur. Atık su arıtma oranı yüzde 99 seviyesine yükseltilmiştir.” İfadelerini kullandı.SU GİBİ AZİZ OLUN!Ayrıca İSKİ Genel Müdürlüğünün üst yönetimi olarak; İstanbul’a su hizmetinin kutlu bir vazife olduğu bilinciyle, bugüne kadar yürüttüğümüz İSKİ’deki görevlerimizden kendi isteğimizle ayrılıyoruz.” Diyen yönetim kurulu üyeleri, “Yeni oluşacak İSKİ Yönetimi ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve ekibine başarılar diliyoruz. Bu vesile ile başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere İstanbul’un tarihi su probleminin çözümünde bugüne kadar emek sarf eden bütün İstanbul Büyükşehir Belediye yönetimi ve büyük İSKİ ailesinin tüm mensuplarına bir kez daha şükranlarımızı sunarken, tecrübelerimizin İstanbulluların her zaman emrinde olduğunun bilinmesini ayrıca kaydetmek istiyoruz. Siz değerli İstanbullulara sevgi ve saygılarımızı sunuyor, su gibi aziz olmanızı diliyoruz.” Açıklamasının ardından istifa ettiklerini duyurdu. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@