İstanbul’da kentsel dönüşüm başlatıldı! 76 bina için karar verildi!

İstanbul’da geçtiğimiz aylarda bir binanın çökmesiyle meydana gelen felaket sonrasında tespit edilen 123 binadan 76’sı hakkında yıkım kararı verilmişti.

KENTSEL DÖNÜŞÜM 21.08.2019 - 18:30 15.07.2021 - 00:14 Emlak 365

İstanbul’da geçtiğimiz aylarda bir binanın çökmesiyle meydana gelen felaket sonrasında tespit edilen 123 binadan 76’sı hakkında yıkım kararı verilmişti. Yıkım kararı verilen 76 bina belediye ekiplerince yıkıldı.

Türkiye’de son zamanlarda meydana gelen felaketler riskli binaların ortaya çıkmasına neden oluyor. Son olarak geçtiğimiz aylarda İstanbul Kağıthane’de Yahya Kemal Mahallesi Akıncı Sokak'ta 22 Nisan'da bir binanın çökmesinin ardından riskli binalar olduğu ortaya çıktı.RİSKLİ BİNALAR ORTAYA ÇIKTIKağıthane Belediyesinden alınan bilgilere göre, Yahya Kemal Mahallesi Akıncı Sokak'ta 22 Nisan'da bir binanın çökmesinin ardından yapılan tespitlerle ortaya çıkan 123 riskli bina belediye ekipleri tarafından mühürlendi, 645 daire boşaltıldı.Belediye ekipleri tarafından gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında kentsel dönüşüm bölgesi ilan edilen bölgede yer alan riskli binalardan şu ana kadar 76'sı belediye ekipleri tarafından yıkıldı. Geriye kalan 47 binanın yıkım çalışmaları ise hız kesmeden devam ediyor.KİRA DESTEĞİ VE TAŞINMA YARDIMI YAPILACAKÇevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından Yahya Kemal Mahallesi sakinleri için Kağıthane Belediyesi bünyesinde Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü kuruldu. TOKİ tarafından başlatılan kentsel dönüşüm projesi kapsamında bölgede bulunan binalarda yaşayan ev sahiplerine 3 yıl boyunca her ay düzenli olarak bin 500 lira kira yardımı yapılacak. Kiracılara ise taşınma işlemleri için 3 bin lira destek sağlanacak. Emlak365.com
Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@