İstanbul'da Kentsel Dönüşümün Yeni Merkezi Ümraniye Oldu

Belediye eli ile kentsel dönüşüm çalışmalarının büyük bir titizlikle yürütüldüğü Ümraniye İstanbul'da kentsel dönüşümün yeni merkezi oldu.

KENTSEL DÖNÜŞÜM 03.04.2018 - 09:17 15.07.2021 - 00:21 Emlak 365

Belediye eli ile kentsel dönüşüm çalışmalarının büyük bir titizlikle yürütüldüğü Ümraniye İstanbul'da kentsel dönüşümün yeni merkezi oldu. Bölgede çok sayıda konut projesi üretilirken farklı bütçelere hitap eden projelere ev sahipliği yapan Ümraniye bu sayede daha fazla talep toplamayı başarıyor. 

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Belediye eli ile kentsel dönüşüm çalışmalarının büyük bir titizlikle yürütüldüğü Ümraniye İstanbul'da kentsel dönüşümün yeni merkezi oldu. Bölgede çok sayıda konut projesi üretilirken farklı bütçelere hitap eden projelere ev sahipliği yapan Ümraniye bu sayede daha fazla talep toplamayı başarıyor.


Verilen Ruhsat Sayısı İle Türkiye Rekoru Kırıldı 


Kentsel dönüşüm sürecinin başlatılması ile beraber vermiş olduğu inşaat ruhsatı rakamı ile aynı zamanda Türkiye rekoru kırdı. Yaşanan gelişmelerin ardından bankaların büyük bir bölümünün merkezlerini ilçeye taşıma kararı almaları Ümraniyeyi İstanbul'un yeni finans merkezi haline getirirken yeni yatırımlar ile bölgenin gelişimi desteklendi. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can Ümraniye'nin İstanbul Anadolu Yakası ilçeleri arasında en büyük ilçe olduğunun altını çizerek büyümeye devam edecekleri müjdesini verdi.


Anadolu Yakasının Yeni Maslak'ı Ümraniye Oldu!


Yapılan yatırımlar ile gelişen ve çehresi hızla değişen Ümraniye aynı zamanda İstanbul Anadolu Yakasının yeni Maslak'ı olarak lanse ediliyor. Yürütülen Ümraniye Finans Merkezi projesi kapsamında Türkiye'de hizmet veren tüm bankaların genel merkezleri bu ilçeye taşınacak. Hala yapılmakta olan konut projelerine ek olarak depreme dayanıklı konut stokunu arttırmak için yeni projelere de yer verilecek. Kentsel dönüşüm projeleri kapsamında vatandaşların istekleri dinlenecek ve kentsel dönüşüm kira yardımı gibi sosyal haklardan yararlanmaları sağlanarak bu süreçten en kolay şekilde geçmeleri sağlanacak. kaynak: emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@