İstanbul'da Metro Hattındaki Büfeler, Dükkanlar Kiraya Verilecek

İBB işyeri kiralama ihale ilanı yayımladı. Metro hattında yer alan bazı ticari alanlar ihale sonucuna göre belli süreliğine kiralanacak.

İstanbul'da Metro Hattındaki Büfeler, Dükkanlar Kiraya Verilecek

İhale ilanına dair yayımlanan başvuru kılavuzunda isteklilerin neler yapmaları gerektiği açıklandı. İhalenin ne zaman düzenleneceği, başvuruların nasıl yapılacağı, vatandaşların neler yapması gerektiği başvuru kılavuzunda tek tek yer aldı.

Satış işlemlerine dair yapılan ilk açıklamada, "Metro İstanbul’un işletmesini üstlendiği M1, M2, M4, T1, M7 raylı sistem hatları ticari alanlarındaki mağaza ve büfe alanlarının kullanım hakkı ile alakalı ihale, ön yeterlilik teklifi akabinde elektronik teklif ve açık arttırma yoluyla iki oturum halinde gerçekleştirilecek." ifadeleri yer aldı.

İSTANBUL'DA METRO HATTINDA YER ALAN İŞYERLERİ KİRALANACAK

İlan kapsamında ihale işlemlerinin 14 Eylül tarihinde düzenleneceği bildirildi. Metro hattında işyeri kiralamak isteyenler başvurularını ilan edilen tarihe kadar yapabilecekler. İhale sonunda işyeri kiralama hakkı elde edenlerin sözleşmeleri 2024 yılına kadar devam edecek.

Muhammen bedel için yapılan açıklamada ise belirlenen aylık toplam muhammen bedelin 378 bin 450 TL artı KDV olduğu açıklandı. Başvuru için istekli olanlar 25.000 TL geçici teminat bedeli ödeyerek başvuruda bulunabilecekler. Başvuru işlemleri Metro İstanbul San. ve Tic. A.Ş. Yavuz Selim Mahallesi, Metro Sokak No:3 34220 İhale ve Sözleşmeler Şefliği Esenler/İSTANBUL adresinden tamamlanacak.

İsteyenler elektronik açık artırmaya da katılabilecekler. Ayrıca ihale başvuruları için gerekli tüm ayrıntıların yer aldığı şartname Metro İstanbul San. ve Tic. A.Ş.’den temin edilecek. Şartname ücretsiz görülebilecek ancak ihaleye katılacaklar 500 TL karşılığında şartnameyi alabilecekler.

istanbul ihale 5istanbul ihale 4istanbul ihale 3istanbul ihale 2istanbul ihale 1

Başvuru aşamasında isteklilerden "Nüfus cüzdanı sureti ve ikametgâh belgesi, İmza beyannamesi, KEP adres bildirimi, Güncel Tarihli Borcu Yoktur Yazısı ve aaliyette bulunulabilecek sektörlere ait beyan yazısı." evrakları isteniyor.