İstanbul'da Öğrenci Akbil Mavi Kart Abonman Ücreti İçin Büyük İndirim!

İstanbul'da öğrenci akbil ücretlerine rekor oranda indirim yapıldı. İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi kararı onayladı, akbil ücreti düştü!

GÜNDEM 15.05.2019 - 15:48 15.07.2021 - 00:15 Emlak 365

İstanbul'da öğrenci akbil ücretlerine rekor oranda indirim yapıldı. İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi kararı onayladı, akbil ücreti düştü!

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclis toplantısında İstanbul'da yaşayan öğrencileri ilgilendiren önemli bir karara imza atıldı. Mavi Kart Ücreti 40 Liraya İndirildi, Aylık Öğrenci Geçiş Hakkı 200 Olarak Belirlendi AK Parti Grup Başkan Vekili Mehmet Tevfik Göksu imzasıyla yapılan teklif kapsamında öğrenci aylık mavi kart ücretinin 40 lira ve 200 geçiş olarak belirlenmesi istendi. İstanbul Belediye Meclisi çatısı altında yapılan oylamada teklif çoğunluk oylaması ile kabul edilirken Hukuk, Tarife, Plan ve Bütçe Komisyonlarına havale edildi. Rapor oy birliği ile kabul edilerek meclisten geçirildi ve öğrenci akbil ücreti 85 liradan 40 liraya düşürüldü. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Pazar Günü Ulaşım Ücretsiz Oldu İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından alınan karar kapsamında 19 Mayıs Pazar günü bayram kutlamaları nedeni ile İstanbul'da ulaşımın ücretsiz olacağı duyuruldu. Mecliste yapılan "19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor bayramında kentteki toplu ulaşım hizmetinin ücretsiz verilmesi kararı" hakkında oylamada çoğunluğun eve t oyu vermesi ile Pazar günü İstanbul'da toplu ulaşım ücretsiz olacak. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@