İstanbulluların Beklediği Çamlıca Kulesi İçin Sona Gelindi!

Çamlıca kulesinde yaşanan görüntü kirliliğini temizlemek için yapımına başlanan Çamlıca Kulesi açılış tarihi için geri sayıma başladı.

EMLAK HABERLERİ 27.03.2019 - 12:57 15.07.2021 - 00:16 SERHATMEDYA

Çamlıca kulesinde yaşanan görüntü kirliliğini temizlemek için yapımına başlanan Çamlıca Kulesi açılış tarihi için geri sayıma başladı.

2019 yıl sonuna kadar hizmete girmesi beklenen Çamlıca Kulesi projesinde çalışmalar tüm hızı ile devam ediyor. Çamlıca Kulesi Yüksekliği Ne Kadar?İstanbul'un yeni simgeleri arasında yer alan Çamlıca Kulesi toplam yüksekliği 388,5 metre olacak kulenin zirvesi deniz seviyesinden yaklaşık 576,5 metre olarak belirlenmiş durummda. Kulede her biri 4,5 metre yüksekliğe sahip olan 53 kat bulunacak. Bu 53 kattan 4 katı ise yerin altında yer alacak. Çamlıca Kulesi Ne İşe Yarar?Çamlıca tepesinde son derece büyük bir görüntü kirliliği oluşturan verici ve antenler tek bir noktaya toplanacak. Bu sayede görüntü kirliliği ortadan kaldırılacak ve kule sayesinde frekansların birleşmesi ile elektromanyetik kirliliği de sona erdirilmiş olacak. Çamlıca Kulesi Ne Zaman Bitecek?Temelinin 2016 yılının Mart ayında atıldığı Çamlıca Kulesi projesi büyük bir hızla yükselmeye devam ediyor. Çamlıca tepesinde yer alan yüzlerce vericinin oluşturduğu görüntü kirliliğini ortadan kaldırmak için başlatılan projede nihayet beklenen sona yaklaşıldı. Daha önce 2017 yılında tamamlanacağı açıklanan proje inşaat sürecinde yaşanan sorunlar nedeni ile sarkmıştı. Şu ana kadar projenin 221 metre uzunluğunda ki betonarme bölümü tamamlanmış ardından da kulenin antenleri taşıyacak çelik konstrüksiyon bölümünün yapımına başlanmıştı.1400 ton ağırlığa sahip olan anteni de yerine takılmıştı. Çamlıca Kulesi'nin restoran ve seyir terası olarak kullanılacak olan bölümünde de sona gelindi. Kulenin bu sene sonuna kadar mutlaka açılması bekleniyor. Bir önce verilen açılış tarihi ise Haziran 2019 olarak duyurulmuştu. Emlak365.com
Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@