İstanbul'un Çıkmaza Giren İmar Sorunu Çözüldü! Oy Birliği İle Kabul Edildi

İstanbul'da 28 yıldır çözülemeyen İçerenköy, Küçükbakkalköy, Mustafa Kemal, Aşık Veysel, İnönü ve Kayışdağı mahallelerinin imar planları oy birliğiyle kabul edildi.

Emlak Haberleri 14.01.2022 - 11:49 14.01.2022 - 11:49 Büşra Uluşen

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi, imar sorununun görüşülmesi adına Yenikapı Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezinde 2. Başkanvekili Ömer Faruk Kalaycı'nın başkanlığında bir araya geldi. 

İMAR SORUNU ÇÖZÜLDÜ

İstanbul'un 28 yıllık sorunu haline gelen Ataşehir'e bağlı İçerenköy, Küçükbakkalköy, Mustafa Kemal, Aşık Veysel, İnönü ve Kayışdağı mahallelerine ait imar planı görüşüldü. 

Görüşmeler sonucunda 6 mahallenin imar planları, komisyon kararları doğrultusunda oy birliği ile kabul edildi. Oylamanın ardından AK Parti mensubu Ataşehir Meclis Üyesi Mustafa Naim Yağcı ile Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, yıllardır sonuçlandırılamayan imar sorununun çözülmesi nedeniyle planda emeği geçen meclis üyelerine teşekkürlerini iletti. 

BAZI SOKAKLARIN İSİMLENDİRME TEKLİFLERİ GÖRÜŞÜLDÜ

Belediye Meclis'inde bazı sokak, cadde ve parkların isimlendirilmesi dair teklifler de gündeme getirildi. Ümraniye Armağanevler Mahallesi'nde yer alan ve henüz bir ismi olmayan parka Bedri Rahmi Eyüpoğlu isminin verilmesi oy çokluğuyla reddedilirken, Zeytinburnu Marmaray durağının yanındaki alana Zübeyde Hanım Parkı ismi verildi. 

Ayrıca Covid-19 nedeniyle geçtiğimiz yıl hayatını kaybedenTuzla Belediyesi Plan Proje Müdürü Cemil Erdöl'ün adı da Tuzla Aydınlı'da bulunan bir ccaddeye verildi.

istanbul imar sorunu çözüldü-1

BAŞKAN DANIŞMANI MAAŞI BELİRLENDİ

Meclis gündeminde imar sorunu ve sokak isimlendirmelerinin yanı sıra başkan danışmanlarının ücretleri de yer aldı. Komisyon raporuna göre 2022 başkan danışmanı ücretleri brüt 18 bin 735 lira 10 kuruş olmasına oy birliği ile karar verildi. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@