İstanbul'un İlk Metro Hattı Yenikapı Metrosu Sürücüsüz Metro Hattı Olacak!

İstanbul'un ilk metro hattı olan Yenikapı metrosu hattında iyileştirme çalışmaları sürüyor. Sürücüsüz metro teknolojisin yaygınlaştırmaya kararlı görünen İstanbul Büyükşehir Belediyesi bu hat içinde aynı teknolojiyi uygulama kararı aldı. .

Emlak Haberleri 17.05.2018 - 09:48 15.07.2021 - 00:21 Serhat Karaman

İstanbul'un ilk metro hattı olan Yenikapı metrosu hattında iyileştirme çalışmaları sürüyor. Sürücüsüz metro teknolojisin yaygınlaştırmaya kararlı görünen İstanbul Büyükşehir Belediyesi bu hat içinde aynı teknolojiyi uygulama kararı aldı. 

Yenikapı Metro Hattına 2 Durak Eklenecek!1989 yılında hizmete giren ve İstanbul'un ilk metro hattı olarak tarihe geçen Yenikapı-Atatürk Havalimanı için İstanbul Büyükşehir Belediyesi ihaleye çıkılacağını duyurdu.İhale kapsamında metro hattına 2 yeni durak eklenecek ve buna ek olarak güvenliği arttırmak amacı ile platform ayırıcı kapı sistemleri alınacak. Yine sinyalizasyon sistemi de yenilenecek. 23 istasyona güvenliği arttırmak amacı ile özel kapı ayırıcı platform sistemi yerleştirilecek. Söz konusu ihale 12 Haziran tarihinde gerçekleştirilecek.Türkiye'nin İlk Sürücüsüz Metro Hattı Ümraniye OlmuştuHatırlanacağı üzere daha önce yapılan ihale ile Türkiye'nin ilk sürücüsüz metro hattı Üsküdar - Ümraniye Metro hattı olmuştu. Yapılan yeni ihale ile Yenikapı- Atatürk Havalimanı (M1) metro hattı da sürücüsüz metro teknolojisine kavuşturulacak.Söz konusu yapım işi için “Yenikapı-Otogar-Havalimanı-Kirazlı-Halkalı Metrosu Sinyalizasyon ve Platform Ayırıcı Kapı Sistemleri Temin ve İşletmeye Alma İşleri” ihalesi 12 Haziran tarihinde gerçekleştirilecek. Mevcut hatta ilk olarak peron ayırıcı kapı sistemi yerleştirilecek ve hat bu şekilde sürücülü olarak kullanılacak. Daha sonra bu sistemin iyice oturtulması ile beraber sürücüsüz metro hattı olarak yola devam edilecek.Emlak haberleri, TOKİ satış duyuruları, konut projeleri, kentsel dönüşüm, konut kredisi ve ekonomi haberleri için emlak365.com sitemizi takip edebilir, mobil uygulamalarımızı indirerek anlık bildirimlerle haberlerimizi daha kolay takip edebilirsiniz.Android uygulamamız için TIKLAYINIZİOS uygulamamız için TIKLAYINIZ 


Gelişmelerden Haberdar Olun

@