İşte Masadaki Kritik Konular! Kasım Ayının İlk Kabine Toplantısı Yapılıyor

Cumhurbaşkanlığı kabinesi toplanıyor. Kabine toplantısı ne zaman, saat kaçta, kabinede konuşulacak konular neler, kabine toplantısında alınan kararlar neler? İşte, kabine toplantısı tarihi!

Gündem 07.11.2021 - 14:21 07.11.2021 - 14:22 Gülcan Özer

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilecek olan Kasım ayının ilk Kabine Toplantısı için geri sayım başladı. Cumhurbaşkanlığı kabinesi toplanıyor! 

Hatırlanacağı üzere kabine toplantısı son olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan G20 Liderler Zirvesi için ülkeden ayrılmadan toplanmıştı. Kasım ayının ilk kabine toplantısı için son derece yoğun bir gündem ele alınacak. 

KABİNE TOPLANTISI NE ZAMAN OLACAK, YAPILACAK SON DAKİKA KASIM 2021?

Kabine toplantısı tüm Türkiye'yi yakından ilgilendiren son derece önemli konuların ele alınması nedeni ile yakından takip ediliyor. Kasım ayının ilk kabine toplantısı için geri sayım başlarken kritik toplantının tarihi de belirlenmiş oldu. 

Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan açıklama ile kritik kabine toplantısı tarihi ilan edildi. Kasım ayının ilk kabine toplantısı 7 Kasım 2021 tarihinde Pazartesi günü gerçekleştirilecek.

KABİNE TOPLANTISI GÜNDEMİ! KABİNEDE HANGİ KARARLAR ALINACAK?

Kabinede ilk olarak bakanlara Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Amerika'da gerçekleştirilen G-20 Liderler Zirvesi etkinliğinde yapılan görüşmeler ve ikili temaslar hakkında bilgilendirmede bulunulacak. Terörle mücadele de yine kabine gündeminin en önemli konuları arasında ilk sıralarda yer aldı. 

YERLİ AŞI TURKOVAC NE ZAMAN ÇIKACAK?

Suriye operasyonu da gündemde yer alırken buna ek olarak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından özel bir sunum yapılacak. Son koronavirüs vaka sayısı ve Bilim Kurulu toplantısı ile alınan kararlar bakanlara ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunulacak. Yine yerli aşı Turkovac için son durum hakkında da bilgilendirme yapılacak. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@