İşveren Kesiminden 2022 Asgari Ücret Zammı Açıklaması! Asgari Ücret Gelecek Yıl Kaç TL Olacak?

2021 asgari ücret zammının ne kadar olacağı konusunda büyük bir merak yaşanırken işveren tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı. TİSK Genel Sekreteri Akansel Koç asgari ücret zammı için konuştu.

Finans 08.11.2021 - 21:45 08.11.2021 - 21:45 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de milyonlarca asgari ücretli çalışan ve aileleri nefeslerini tutular ve asgari ücrete 2022 yılı için yapılacak olan zam miktarının açıklanmasını bekliyorlar. Büyük bir heyecanla beklenen asgari ücret zammı için işveren tarafından bir açıklama yapıldı. Asgari ücret tespit komisyonunda işverenleri temsilen yer alan Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Genel Sekreteri Akansel Koç, bu yıl asgari ücret zammı hakkındaki görüşlerini paylaştı. 

İŞVEREN KESİMİNDEN ASGARİ ÜCRET ZAMMI AÇIKLAMASI

Asgari ücret zammının hem işçiler hem de işverenler için çok önemli olduğunu söyleyen TİSK Genel Sekreteri Akansel Koç, “Çalışma hayatının paydaşları işçi, işveren ve kamu olarak ortak akılla hareket edip tüm tarafların refahını koruyacak bir asgari ücret zammı için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu yıl asgari ücret zammını belirlerken hem küresel enflasyon hem de ülkemizdeki rekabetçiliği esas alan faktörleri değerlendirmeliyiz. Optimal ve akılcı bir zam seviyesinde mutabakat sağlayacağımıza inanıyorum.” dedi. 

ÇALIŞANLARIN REFAHINI DAHA İYİ SAĞLAYACAKLARI BİR ASGARİ ÜCRET ZAMMI

Asgari ücret zammı ile alakalı olarak işverenleri temsilen açıklamalarını sürdüren TİSK Genel Sekreteri Akansel Koç, “Asgari ücret zammında bizim önceliğimiz çalışanların refahı ve geçimlerini daha iyi sağlayabilmeleridir. Bunu sağlarken tüm tarafların da refahını koruyabilmeliyiz. Bu şekilde bir asgari ücret zammı belirlenirse toplumsal mutabakat da sağlanmış olacaktır.” ifadelerini kullandı.

TÜM ÜCRETLER ÜZERİNDEKİ VERGİ YÜKÜ HAFİFLETİLMELİ

Çalışanları memnun edecek bir asgari ücret zammı konusunda anlaşma sağlanacağına dair büyük bir beklenti içerisinde olduklarını açıklayan TİSK Genel Sekreteri Akansel Koç, “2022 yılı için çalışanlarımızın refah seviyesini yükseltecek bir asgari ücret zammı belirleyeceğimize dair büyük bir umudumuz var. İşverenler olarak bu sağlanırken tüm ücretler üzerindeki vergi yükünün de hafifletilmesine dair düzenlemeleri destekliyoruz.” şeklinde konuştu.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@