İşyeri Açacaklara Müjde Geldi: 65 – 365 Bin TL Arasında Destekler Başladı!

İşyeri açma kredisi ile ilgili tüm bilgileri yazımızda derledik. Sizler de bu bilgiler ışığında işyeri açma kredisi alabilirsiniz.

İşyeri Açacaklara Müjde Geldi: 65 – 365 Bin TL Arasında Destekler Başladı!

İşyeri açma kredisi almak için kişilerin belirli şartları sağlaması gereklidir. İşyeri açma kredisi almak isteyen kişiler mutlaka detaylı bir araştırma yapmalı ve kredinin nereden ve ne koşullarda verildiği hakkında bilgi sahibi olmalıdır.

İşyeri açma kredisi ile birlikte işyeri açmak isteyen kişiler gerekli maddi desteği sağlamış olurlar. Bu sayede kişilerin daha fazla para kazanması ve kendi işini yapması kolaylaşır. Bu krediyi almak için kişilerin banka ya da KOSGEB tarafından belirlenen bazı şartları karşılıyor olması gereklidir. Ardından da istenilen evrakları toplayarak ilgili şubeye götürmesi gereklidir. Bu işlemlerin tamamlanması ile birlikte işyeri açmak için gerekli olan maddi desteği sağlayan kredi kolaylık ile alınabilir.

kredi-10

KOSGEB İşyeri Açma Kredisi Alma Şartları Nelerdir?

KOSGEB işyeri açma kredisi alma şartları genel olarak aşağıdaki gibidir:

Öncelikle iş kurulan alanın KOSGEB tarafından desteklenen sektörler arasında yer alıp almadığı öğrenilmelidir. Bu durum için de NACE kodlarına göre sorgulama yapılmalıdır.

Sadece internetten e – ticaret satışı şeklinde bir konfeksiyon firması kuruluyor ise, E – Ticaret alanında bulunan NACE ve NAV kodlarının bilinmesi gereklidir.

Belirtilen şartları sağlayan herkes işyeri açma kredisi olarak bilinen kredi imkanlarından faydalanabilir.

kredi-10

İşyeri Açma Kredisi Almak İçin Yapılması Gerekenler

İşyeri açma kredisi almak için yapılması gerekenler kişinin başvuru yapacağı destek miktarına göre değişiklik gösterebilir. Bu nedenle de son derece dikkatli bir araştırma yapılması gereklidir. Genel olarak bu krediye başvuracak kişilerin yapması gerekenler şunlardır:

Hangi programa kayıt olunacağı bilinmelidir.

Geleneksel girişimci programı 65 bin TL, İleri Düzey Girişimci Programı ise 365 bin TL kredi ya da hibe vermektedir. Kişiler kendileri için en uygun olana karar vermelidirler.

Kişiler ilgili online dersleri ve kursları izleyerek Girişimcilik Belgesi almalıdırlar.

Ardından uygun bir iş planı hazırlanmalı ve kuruma gidilerek bu iş planının sunumu yapılmalıdır.

Sunum işleminden önce KOSGEB ara yüzüne kayıt olunmalı ve sitedeki gerekli işlemler yapılmalıdır.

İş planı yetkililerin önünde güzelce sunulmalıdır.

Yapılan adımlardan sonra kişinin işyeri açma kredisi başvurusu ilgili birim tarafından incelenir. Kısa süre içerisinde bu inceleme yanıtlanır