İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Hesapladı: Emekli Bayram İkramiyesi Tutarını Açıkladı!

Partisinin grup toplantısında konuşan Merak Akşener, emeklilere ödenmesi gereken bayram ikramiyesi tutarını açıkladı.

Finans 13.04.2022 - 11:35 13.04.2022 - 11:35 Büşra Uluşen

Ramazan bayramının yaklaşmasıyla Türkiye gündeminde en çok konuşulan konulardan biri emekliye ödenen bayram ikramiyeleri oldu. Geçtiğimiz yıl 1.100 TL olarak ödenen ikramiyenin bu yıl büyük bir artış görmesi bekleniyor. 

Konu hakkında açıklamada bulunan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, emeklilere verilmesi gereken bayram ikramiyesine ilişkin partilerince çalışma yürüttüklerini ifade ederek kendi hesapladıkları rakamı açıkladı.

MERAL AKŞENER EMEKLİYE VERİLMESİ GEREKEN BAYRAM İKRAMİYESİ TUTARINI AÇIKLADI

Partisinin grup toplantısında konuşan Meral Akşener, iktidara gelirlerse enflasyon ve faiz sorununu en geç 12 ay içerisinde çözeceklerini belirtti. Büyükşehirlerdeki kira yükselişi değinen Akşener, mahkemelerde kiracı ve mal sahibi davalarının arttığını, emeklilerin ve öğrencilerin ev bulamadığını ifade etti. 

Bayramda emeklilere ödenen ikramiyelerle ilgili önemli bir açıklamada bulunan Akşener, partisi tarafından bayram ikramiyesi konusunda çalışma yaptıklarını belirterek verilmesi gereken ikramiye miktarını açıkladı. 

Akşener, bayram ikramiyesinin 2022 yılı için 3 bin 700 lira olarak verilmesi gerektiğini, 2018 Mart ayında TÜFE Gıda Endeksi'nin 38.4 olduğunu, 2022 yılının aynı ayında ise bu rakamın bin 101 olduğunu ifade ederek yüzde 186'lık bir artışın meydana geldiğini aktardı. 

TÜFE hesaplamalarına göre emekliye ödenmesi gereken bayram ikramiyesinin 860 lira olduğunu açıklayan İYİ Parti lideri, hükümete yüklenerek emekliler için adım atılması gerektiğini yineledi. 

Meral Akşener, 2022 yılında emeklilere en az 2 bin 860 TL bayram ikramiyesi ödenmesi gerektiğini belirtirken, kulislerde ise bayram ikramiyesinin en fazla 1500 liraya yükseltilmesi konusu gündemde. 

emekli ikramiye,

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@