İYİ Parti Lideri Akşener: Kanal İstanbul Projesi Fatih Sultan Mehmet'in Vasiyetnamesine Uygun Değil

İBB tarafından düzenlenen Kanal İstanbul Çalıştay'ına katılan isimlerden olan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbulluların, Kanal İstanbul Projesine hayır diyeceklerini savundu.

EMLAK HABERLERİ 10.01.2020 - 23:33 15.07.2021 - 00:10 SERHATMEDYA

İBB tarafından düzenlenen Kanal İstanbul Çalıştay'ına katılan isimlerden olan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbulluların, Kanal İstanbul Projesine hayır diyeceklerini savundu.

Gün içerisinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından Kanal İstanbul Projesine dair bir çalıştay düzenlendi. Projenin İstanbul'a olan etkilerine dair konuşmaların yapıldığı çalıştay kapsamında konuşan isimlerden bir tanesi de İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener oldu. Meral Akşener yapmış olduğu konuşmasında projenin etkilerine değindi.İSTANBULLU BU PROJEYE HAYIR DİYECEKMeral Akşener konuşmasının başında Kanal İstanbul Projesinin 9 yıldır hiç konuşulmadığını ancak son dönemlerde birden bire gündeme geldiğini ifade etti. Projeye dair eleştirilerinde, projenin deprem, nüfus, askeri güvenlik, Montrö Anlaşması konularına etkilerinin tartışılmadığını ifade eden İYİ Parti Lideri Akşener, projenin büyük avantajlar yada İstanbul'a faydası olmadığını savundu. Konuşmasında konuya ilişkin bir başka konuya değinen Meral Akşener, Kanal İstanbul Projesinin Fatih Sultan Mehmet'in vasiyetnamesine de uygun olmadığını iddia etti. "Bu bir İstanbulluya ders verme eylemidir. 20 milyar dolar, daha üstü miktarda bir para harcanacağı söyleniyor. Bununla GAP bitirilebilir, Konya Ovası sulanabilir. Genç işsizliği yüzde 35'leri vurdu o gençlere istihdam yaratılabilir, teknokentler yapılabilir, genç girişimcilere faydalı olunabilir. O gençlerin elinden tutulabilir."İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Kanal İstanbul projesine dair yapmış olduğu konuşmasının sonunda ayrıca İstanbulların, 'Ben istedim yapacaksınız, ben istedim olacak.' tavrına 'hayır' diyecek, demokrasiyle diyecek, demokrasi talebiyle diyecek ve kaya gibi duracak, ifadelerine yer verdi.Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@