İyi Parti Seçim Anketi Açıklandı! Bugün Seçim Olsa AK Parti Ne Kadar Oy Alır?

Ak Parti son oy oranı ile ilgili iddialar ve erken seçim tartışmalarının gündeminde yer alırken son anket sonuçları da peş peşe açıklanıyor. Muhalefet ve iktidar arasında adeta anket savaşları yaşanırken konu hakkında bir açıklama da İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Dikbayır tarafından yapıldı. Dikbayır canlı yayında AK Partinin son durumu ve oy oranı hakkında kendi anket sonuçlarını duyurdu. Bugün seçim olsa hangi parti kazanır, AK Parti oy oranı yüzde kaç?

GÜNDEM 10.07.2021 - 16:53 10.07.2021 - 16:53 Emlak 365

Muhalefet tarafından son dönemde şiddeti giderek artan bir şekilde savunulan erken seçim tartışmalarının ardından anket sonuçları daha da önem kazanmış ve kamuoyu tarafından da daha yakın bir şekilde takip edilmeye başlanmıştı. Partiler ve araştırma şirketleri tarafından açıklanan "Bugün seçim olsa kim kazanır?", "partilerin son oy oranları" ve "Cumhurbaşkanlığı seçimi olsa hangi aday kazanır?" başlıklı anketlerde açıklanan sonuçların birbirinden oldukça farklı olması da tartışmaları alevlendirmişti. 

Süreçte adeta iktidar ile muhalefet arasında bu seferde anket savaşları yaşanırken konu hakkında son açıklama İYİ Parti tarafından yapıldı. Özel bir televizyon kanalının canlı yayınına katılan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Dikbayır kendi masalarında olan son anket sonuçlarını kamuoyu ile paylaştı. 

BUGÜN SEÇİM OLSA AK PARTİ YÜZDE KAÇ OY ALIR?

Canlı yayında iktidarı son derece sert sözlerle eleştiren İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Dikbayır, kendi masalarında olan son anket sonuçlarını ilan etti. Dikbayır bu pazar seçim olması halinde AK Parti'nin oy oranının yüzde 25'i bile bulamayacağını iddia etti. Dikbayır gençlere yönelik olarak geliştirilen anketin sonuçlarını ise facia olarak nitelendirdi. 

Ülkede yaşayan gençlerin büyük bir umutsuzluk içerisinde olduğunu iddia eden Dikbayır gençlere "İmkanınız olsa dışarıda okumak ister misiniz, ya da çalışmak ister misiniz?" diye sorduklarını belirterek "Gençlerin yüzde 72'si 'evet' yanıtı verdi. Size daha acı bir şey söyleyeceğim. Çok üzülerek söylüyorum bunu. Bir soru daha sorduk, bunun dozajı nedir diye anlamak için 'bir daha geri gelemeyecek olsanız yine evet der misiniz?' Yüzde 64'ü 'evet' dedi. Bakın bu ülkenin gençlerin yüzde 64'ü bu ülkeye güvenmiyor" diyerek elde edilen sonuçların tam bir facia olduğunu dile getirdi. 

Programda en çok hükümetin ekonomi yönetimini eleştiren Dikbayır erken seçim taleplerini bir kere daha dile getirdi.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@