İYİ Parti'den CHP'ye İttifak Şartı! HDP Olursa Biz Olmayız

İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz, CHP ile devam eden Millet İttifakının geleceğine dair önemli bir açıklamada bulunarak HDP'nin ittifakta olması durumunda İYİ Parti'nin olmayacağını söyledi.

Gündem 15.11.2021 - 16:02 15.11.2021 - 16:02 Mustafa KARAGÖZ

HDP'nin Millet İttifakı içerisinde yer alıp almayacağına ilişkin gündeme gelen iddialar üzerinde İYİ Parti'den açıklama geldi. İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz katıldığı bir tv programında HDP ile CHP ittifakı olması ihtimalini ve bu durumda İYİ Parti'nin alacağı kararı değerlendirdi. 

İYİ PARTİ'DEN ONLARSA VARSA BİZ YOKUZ AÇIKLAMASI

İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz, TV100'de Pınar Işık Aydor'un sunduğu programa katıldı. Burada siyasi gündem hakkında konuşan Uğur Poyraz basında yer alan iddialara değindi. Bu kapsamda HDP ile ittifak iddialarını ele alan Poyraz çok net konuşarak şu ifadeleri kullandı. 

"İYİ Parti 2016, 2019, ve 2021'de tezkereye evet dedi. Bu tezkere metni aynı metin. Sadece süresi değişiyor. Bizim buradaki tutumumuzda bir sürpriz yok. CHP ve İyi Parti arasındaki ilişki iş birliği. Bizim ittifak metnimiz seçimlerde hazırlanıyor. CHP, HDP'yle ittifak isterse İyi Parti ittifakın içinde olmaz"

Tezkere eleştirilerine de yanıt veren İYİ Parti Genel Sekreteri Poyraz, İYİ Parti'nin 2016, 2019, ve 2021 yıllarında tezekereye evet dediğini hatırlattı. Bu tezkerenin metninin de aynı olduğunu hatırlatan Poyraz sadece sürecin değiştiğini söyledi. Kendilerinin tutumunda bir değişiklik olmadığının altını çizen Poyraz "CHP ve İyi Parti arasındaki ilişki iş birliği. Bizim ittifak metnimiz seçimlerde hazırlanıyor." dedi. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@