İYİ Parti'den EYT Mağdurları İçin Sürpriz Teklif Geldi!

Emeklilikte Yaşa Takılanlar ya da kamuoyunda bilinen adları ile EYT mağdurları için yeni teklif İYİ Parti tarafından yapıldı.

GÜNDEM 02.12.2019 - 12:08 15.07.2021 - 00:11 Emlak 365

Emeklilikte Yaşa Takılanlar ya da kamuoyunda bilinen adları ile EYT mağdurları için yeni teklif İYİ Parti tarafından yapıldı. Emeklilik prim gün sayısı ve emeklilik yılı gibi şartları taşımasına rağmen emeklilik yaşı engeline takılan kişiler için sunulan yeni çözüm önerisi haberimizde..

Emeklilik şartları için aranılan tüm kriterleri taşımalarına rağmen sadece yaş engeline takıldıkları için emekli olamayan kişilerin mağduriyetleri sürüyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamalar ile kapıların bir kere daha kapatıldığı EYT mağdurları için yeni teklif İyi Parti Adana Milletvekili Metanet Çulhaoğlu tarafından yapıldı. EYT Mağdurları Sağlık Hizmetlerinden Faydalansın, Şehir Hastaneleri EYT Mağdurlarına Bedava Baksınİyi Parti Adana Milletvekili Metanet Çulhaoğlu yapmış olduğu açıklamasında "Biz bu iş çözülene kadar, EYT'liler haklarına kavuşana kadar mağdur kardeşlerimizin haklarının sonuna kadar savunucusu olacağız. Verdiğimiz her sözün arkasındayız.Onların bu mağduriyeti çözülene kadar en azından sağlık konusunda mağdur olmamaları gerekli. Hükümetin EYT mağdurlarını şehir hastanelerinde ücretsiz olarak tedavi olmaları konusunda yardımcı olmalı.Ne yazık ki şehir hastaneleriyle anlaşma yapılmış. ‘Şu kadar sayıda insan gelmez ise ben bu sayı tamamlanana kadar destek vereceğim' diye taahhüt edilmiş. Malesef bakmadığımız hastanın parasını ödüyoruz.Olmayan hastanın parasını ödeyeceğimize hiç değilse EYT'li olmaları nedeniyle ekonomik olarak güç durumda olan insanlarımız sağlık hizmetlerinden faydalansın. Zaten taahhüdün olduğu için bu devlete herhangi bir yük getirmez. Hiç olmazsa EYT'li kardeşlerimizin sağlığı yerinde kalsın" diyerek çok konuşulacak bir açıklamaya imza attı. Cumhurbaşkanı Erdoğan EYT Açıklaması İle Ne Demişti?EYT konusunun sürekli gündemde tutulmasını manipülasyon olarak değerlendiren Erdoğan "Fazla uzun sürmez, kısa bir süre sonra bu olayın nasıl bir manipülasyon, ülke ekonomisini çökertmeye dönük nasıl bir adım olduğunu herkes kabul edecek ve bunun karşısında durmaya başlayacak.Bunun, ülkemize bir kazanımı yok, kaybettirir. Şu anda İskandinav ülkeleri artık bu işten vazgeçme noktasına geldiler. Emeklilikte yaş olayını 70'in üstüne çıkarıyorlar. Bizde ise tam aksi" diyerek EYT mağdurlarına bir kere daha kapıyı kapatmıştı. Emlak365.com 


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@