İZDENİZ İzmir - Midilli turu seferleri ne zaman başlayacak, biletler ne kadar?

İZDENİZ İzmir - Midilli turu gemi seferlerinin ne zaman başlayacağı açıklandı. Tura katılmak isteyen kişiler İzmir-Midilli tur bileti ne kadar araştırıyor. İşte ayrıntılar.

Gündem 03.06.2022 - 15:14 03.06.2022 - 15:14 Büşra Uluşen

Yaz ayları boyunca İzmir'den Midilli'ye yalnızca hafta sonları yapılacak gemi seferlerinin 17 Haziran itibariyle başlayacağı bildirildi. İzmir Büyükşehir Belediyesi İZDENİZ Genel Müdürlüğü'nün koordine edeceği İzmir - Midilli gemi seferleri için geri sayım başladı. Tura katılmak isteyen birçok kişi bilet fiyatlarını merak ediyor. 

İZDENİZ İzmir-Midilli tur biletleri ne kadar, kaç TL?

İzmir Büyükşehir Belediyesi İZDENİZ Genel Müdürlüğü'nün koordine edeceği İzmir - Midilli gemi seferlerinin ilki 17 Haziran Cuma günü başlayacak. Yaz boyunca her hafta cuma günleri saat 09.30'da İzmir Alsancak Limanı'ndan kalkacak, 404 yolcu kapasiteli İhsan Alyanak yolcu gemisi, yaklaşık 2 saat 45 dakikalık sefer ile Midilli'ye ulaşacak. 

İzmir - Midilli gemisi, pazar günleri saat 17.30'da da Midilli'den İzmir'e hareket edecek. İlk sefer için biletler BİLET İZDENİZ COM TR adresi üzerinden online olarak satışa sunuldu. Bunun yanı sıra 9 Haziran Perşembe günü İzmir Alsancak Limanı'nda açılacak İZDENİZ satış ofisinde de elden bilet alma imkanı yakalanabilecek. 

Midilli turları, yeşil pasaportu ve Schengen vizesi olan kişiler için geçerli. Bu turlarda gidiş - dönüş bilet ücreti 85 Euro olarak belirlenmiş olup, tek yön bilet ücreti ise 50 euro olarak açıklandı. Biletlerde 7-12 yaş grubu çocuklar için yüzde 50 indirim uygulanacak ve 0-6 yaş grubundaki çocuklar ise Midilli Turu ile ücretsiz bir şekilde seyahat edebilecekler. 

İZDENİZ'den yapılan açıklamaya göre, yolcu yoğunluğunun yüksek olması halinde cuma ve pazar günleri günübirlik seferler de yapılabileceği iletildi. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@