İzmir Büyükşehir Belediyesi TİS Sözleşmesi İmzaladı, En Düşük Asgari Ücret 7 Bin 553 TL Oldu!

2022 asgari ücret zam görüşmeleri öncesi belediyelerin TİS görüşmeleri de başladı. İzmir Büyükşehir Belediyesi metro ve tramvay işçileri ile imza attı. En düşük asgari ücret 7 bin liraya çıktı!

Gündem 24.10.2021 - 16:31 24.10.2021 - 16:32 Gülcan Özer

İzmir Büyükşehir Belediyesi iştirakleri arasında yer alan Metro A.Ş. ile Demiryol İş Sendikası arasında Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri tamamlandı. Gerçekleştirilen 9. dönem toplu iş sözleşmesi ile Metro ve tramvay işletmelerinde farklı iş kollarında 627 çalışanın alacağı maaş belli oldu. 

Halkapınar İzmir Metro A.Ş. Genel Müdürlüğü'nde düzenlenen toplantı sonrasında metro ve tramvay hatlarında çalışan 627 personelin önümüzdeki dönem alacakları maaş tutarı da belli oldu. Yapılan açıklama ile en düşük asgari ücret tutarının bu çalışanlar için brüt 4 bin 856 liradan 7 bin 553 liraya yükseltildiği duyuruldu. 

İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI TUNÇ SOYER: EŞİT İŞE EŞİT ÜCRET! 

Düzenlenen imza töreninde konuşma yapan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer "Bu zamana kadar eğitimde, sağlıkta birçok noktada yoktuk. Şimdi hepsi başlıyor. Eşit işe eşit ücret derken belki de en büyük adımı sizlerle attık.

Hak ettiklerinizi vermeye devam edeceğiz. Sendikaların tüm çalışanları bu süreçte birçok fedakarlık yaptı. Birbirimizi anlamak için çok çalıştık. Ne ben sizin patronunuzum ne de siz benim işçimsiniz. Biz yoldaşız. Kat edeceğimiz çok yollar var. Bu yolları beraber yürüyerek kuracağız. İyi ki varsınız" dedi. Demiryol İş Sendikası İzmir Şube Başkanı Hamdullah Giral ise ilk kez yüzümüz güldü diyerek Tunç Soyer'e teşekkür etti. 

izmir metro zammı

EN DÜŞÜK İŞÇİ MAAŞI 7 BİN 553 TL, EN YÜKSEK MAAŞ İSE 11 BİN 302 TL OLDU! 

Atılan toplu sözleşme imzası ile metro ve tramvay hatlarında görevli olan kişilere ödenecek en düşük asgari ücret maaşı 7 bin 553 TL olarak belirlenirken en yüksek maaş ise 11 bin 302 TL olarak ilan edildi. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@