İzmir İçin Deprem Uyarısı Geldi! "İzmir'de Kentsel Dönüşüm Mutlaka Hızlanmalı"

Deprem riski yüksek illerimiz arasında yer alan İzmir ne yazık ki kentsel dönüşüm konusunda başarısız olunan iller arasında bulunuyor.

EMLAK HABERLERİ 25.03.2019 - 09:13 15.07.2021 - 00:16 Emlak 365

Deprem riski yüksek illerimiz arasında yer alan İzmir ne yazık ki kentsel dönüşüm konusunda başarısız olunan iller arasında bulunuyor.

Konu hakkında açıklamada bulunan AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Nihat Zeybekçi konu hakkında açıklama yaparak deprem riski hakkında yeni uyarılarda bulundu. Mevcut yönetimi eleştiren Zeybekçi "İmar planları depreme göre hazırlanmamış. Belki Türkiye'de böyle bir şehir kalmadı. İzmir'i yönetenler sorunları umursamıyor. İzmir halkı her şeyin farkında, sorguluyor" diyerek kentsel dönüşüm çağrısında bulundu. Yenilenen Deprem Haritası İzmir İçin Riski Ortaya KoyduTürkiye'de deprem riski yüksek olan iller arasında yer alan İzmir ne yazık ki aynı zamanda çarpık kentleşmenin en yoğun yaşandığı illerin arasında yer alıyor. Özellikle de son yıllarda İzmir'de konut fiyatlarının aşırı derecede değerlenmesi kentsel dönüşüm projelerinde yoğun bir rant savaşı yaşanmasına neden olurken bu da projelerin hayata geçirilmesini zorlaştırııyor. Konu hakkında açıklamada bulunan Nihat Zeybekçi imar planlarının deprem riskine göre hazırlanmadığı eleştirisinde bulunarak "Bizim ilk yola çıkarkenki sloganımız oydu. "Gönüller yapmaya geldik" Bizim o sloganımızdan sonra partimizin de genel sloganı "gönül belediyeciliği" oldu.İzmir'i almaya değil, kendimizi vermeye geldik. Ben şunu taahhüt ediyorum, ayrımcılık yaptığınızda insanların karşısına çıkamazsınız. Belediyelerde kesinlikle ayrımcılık olmayacak. Az oy verdi, çok oy verdi... Allah da şahit olsun, milletimiz de şahit olsun.Asla ayrıma gitmeyeceğiz. Biz Kürt kardeşlerimizle, Boşnağıyla, Arnavutuyla, Yörüğüyle hep beraber bir şey yakaladık. Falancanın kalesi gibi bir noktada olmadıklarını görüyoruz. Blok oy olmayacak. Biz orada HDP'ye giden oy kadar, doğu ve güneydoğudan gelen vatandaşlarımızdan oy alacağız" dedi. Haber Kaynağı: Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@