İzmir - İstanbul Otobanı Otoyolu Açılış Tarihi Belli Oldu!

Türkiye'nin en büyük ulaşım projeleri arasında yer alan İstanbul İzmir otoyolu son durum ve açılış tarihi hakkında yeni açıklamalar geldi.

Emlak Haberleri 25.01.2019 - 20:30 15.07.2021 - 00:17 Serhat Karaman

Türkiye'nin en büyük ulaşım projeleri arasında yer alan İstanbul İzmir otoyolu son durum ve açılış tarihi hakkında yeni açıklamalar geldi.

İhlas Haber Ajansı Bursa Bölge Müdürlüğü'nü ziyaret eden AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman Bursa'da yaptıkları ve yapacakları projeler hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Yapımı devam eden İstanbul Bursa İzmir otoyol projesi hakkında da açıklamada buluann Salman dev projenin 29 Ekim ya da bu tarihten daha önce belirlenen bir günde açılışnıın yapılacağı müjdesini verdi. İstanbul İzmir Otoyolu Ne Zaman Bitecek?AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman tarafından yapılan açıklama ile “Bizden önce 134 kilometre duble yol yapılmış. Ak Parti iktidarında ise Bursa'da yapılan 79 kilometrelik Bursa çevre yolu trafiğin rahatlatılması açısından önemli bir yatırımdı. 267 kilometre duble yol, 89 kilometre sıcak asfalt yapıldı. Bu güzergahlarda ulaşımın sağlanabilmesi açısından 16 kilometrelik 5 tünel açtık.13 kilometre uzunluğu bulunan 203 köprü inşa ettik. Otoyollara 395 kilometrelik korkuluk yaptık. 3 tane kazaları asgariye indirecek kara nokta iyileştirme çalışmamız oldu. 17 yaya üst geçidi ve 55 yeni noktada sinyalizasyon yaptık. Bizim önemli projelerimizle ilgili verdiğimiz tarihleri toparlıyoruz.İstanbul-Bursa-İzmir otoyolunun Gebze Bursa etabı tamamlandı. Bursa İzmir arasında çalışmalar planlandığı şekilde tüm hızılyla sürüyor. 2019 yılı içerisinde 29 Ekim tarihinde veya daha önceki bir tarihte tamamlanması gibi bir hedefimiz var. Bu yol da bitirildiğinde Bursa’nın İzmir ve İstanbul ile ulaşımı toparlanmış olacak.Sonrasında hızlı trenle Ankara istikametini de bitirdiğimizde Bursa bütün metropollere birkaç saat mesâfede olacak. Bursa’da en önemli yatırımlardan bir tanesi kolay ulaşım olmuş olacak. Yaparsa yine Ak Parti yapar. Diğerlerinin laf üretmesine bakmadan hizmet üretmeye önemli hizmetlerimizi ulaşım anlamında Bursa halkına sunmaya devam edeceğiz.Bu yatırımlar bittiğinde şehrin turizmi, sanayisi ve tarımına da en büyük destek sağlanmış olacak" açıklamasında bulunarak tarihi açıklamış oldu. İstanbul Bursa İzmir otoyol projesi her üç şehir içinde büyük önem taşıyan bir proje olduğu için yakından takip ediliyor. Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@