İzmir Karşıkaya'da emlak sitesinde okulu satışa çıkardılar! İlanı görenler şaşkına döndü!

İzmir Karşıyaka’da eşine az rastlanan bir olay yaşandı. Emlak alım satımı yapılan bir internet sitesinde İzmir Karşıyaka’da buluanan bin 200 öğrenciye sahip 8 katlı okul satışa çıkarıldı.

EMLAK HABERLERİ 27.07.2019 - 20:00 15.07.2021 - 00:14 Emlak 365

İzmir Karşıyaka’da eşine az rastlanan bir olay yaşandı. Emlak alım satımı yapılan bir internet sitesinde İzmir Karşıyaka’da buluanan bin 200 öğrenciye sahip 8 katlı okul satışa çıkarıldı.

İzmir Karşıyaka’da bu zamana kadar eşine çok az rastlanacak bir olay meydana geldi. Bir emlak alım sitesine giren kullanıcılar bin 200 öğrencinin eğitim gördüğü  8 katlı bir okulun satılık ilanını görünce neye uğradıklarını şaşırdı.33 MİLYONA OKUL SATIŞA ÇIKARILDIEmlak alım satımı yapılan internet sitesinde yayınlanan ilanda, “İzmir Karşıyaka Mavişehir’de satılık 8 katlı okul” başlığı atılması kullanıcıların dikkatini çekti. İlanı inceleyen kullanıcılar  7 yıllık kira sözleşmesi olan bir okulun bin 200 öğrencisiyle birlikte 33 milyon liraya satışa çıkarıldığını görünce gözlerine inanamadı.OKUL BÜTÜN BİLGİLERİ YAYINLANDISitedeki satış ilanında, “İzmir Karşıyaka Yalı Mahallesi Mavi Şehir’de 8 katlı okul binası satılıktır. Toplam kapalı alanı 10 bin 800 metrekare fakat kapalı alan 13 bin metrekareye çıkıyor. Şu an halihazırda 7 yıl sözleşmeli kiracısı var. Kirası 151 bin lira + KDV. Okul 54 derslikten oluşmakta, bin 200 öğrenci kapasitelidir. Ayrıca okulun, fizik kimya laboratuvarları, yüzme havuzu, konferans salonu, spor salonu, sanat atölyeleri ve 600 kişilik yemekhanesi mevcuttur” bilgilerine yer verildi.MÜLK SAHİBİ EMLAKÇIYI SUÇLADIİlanın kısa sürede büyük yankı uyandırmasının ardından binanın mülk sahibi olan Yaman Otelcilik Turizm Tic. A.Ş. adına yazılı bir açıklama yapan Pazarlama ve Kurumsal İletişim Yöneticisi Hayat Atasoy, binanın satılık olmadığını ilanı emlakçının kendilerine sormadan yayınladığını ifade ederek, “Okulun satılık olduğu ile ilgili haber doğru olmadığı gibi, haberinizde yer alan emlakçı ile herhangi tanışıklığımız dahi bulunmamaktadır. İnternetteki ilanı bizim bilgi ve onayımız olmadığı halde yayınlamıştır. İlanı fark etmemiz ile kendisini uyarmış ve ilanını kaldırmasını sağlamıştık. Okulun satılık olduğu haberiniz asılsızdır” ifadelerini kullandı.İnstagram Hesabımız için TIKLAYINAndroid uygulamamız için TIKLAYINIZİOS uygulamamız için TIKLAYINIZ Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@