İzmir Karşıyaka Örnekköy 4. Etap Kentsel Dönüşüm Projesinde İş İnsanları 380 Konut İnşa Edecek

İzmir'deki iş insanlarının ortak teşebbüsü kentsel dönüşüm projeleri için elini taşın altına sokuyorlar. İşte İzmir'den Türkiye'ye örnek olacak kentsel sönüşüm hamlesinin ayrıntıları...

İzmir Karşıyaka Örnekköy 4. Etap Kentsel Dönüşüm Projesinde İş İnsanları 380 Konut İnşa Edecek

İzmir deprem riski nedeniyle Türkiye'de kentsel dönüşüm çalışmalarının büyük önem arz ettiği şehirlerin başında geliyor. Kentte dönüştürülmeyi bekleyen çok sayıda yapı bulunuyor. Durumun aciliyeti dolayısıyla da kenytsel dönüşüm girişimleri çok büyük bir ilgi çekiyor.

İZMİR'DE İŞ İNSANLARI KENTSEL DÖNÜŞÜM İÇİN ELİNİ TAŞIN ALTINA SOKUYOR

İzmir'de kentsel dönüşüm alanında önemli gelişmelerin yaşanması sürüyor. İzmir Sanayici ve İş İnsanları Derneği (İZSİAD) üyeleri tarafından İş İnsanları Konut Yapı Kooperatifi kurularak kentsel dönüşüm çalışmalarında aktif olarak rol üstlenmeye başladılar. Bu oluşum İzmir Büyükşehir Belediyesi ile İzbeton denetiminde İzmir'de dönüşüm çalışmalarını yürütmeye başladı. Bu kapsamda Karşıyaka'da Örnekköy 4. Etap projesi İş İnsanları Konut Yapı Kooperatifi tarafından üstlenildi. Bu kapsamda 380 ev ve 27 dükkan inşa edilecek.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ile İş İnsanları Konut Yapı Kooperatifi arasında Örnekköy için protokol imzalandı. Bu alanda inşaat faaliyetleri çok kısa bir süre içerisinde başlayacak.

380 KONUT İNŞA EDİLECEK!

İş İnsanları Yapı Kooperatifi Başkanı Şenal Aslanoğlu konuya dair bir açıklama yaparak, "İzmir'de kentsel dönüşüm projelerinin daha hızlı bir şekilde hayata geçebilmesi için iş insanları olarak güçlerimizi birleştirdik. İnsanların uygun koşullarda ev sahibi olabilmeleri için oluşan uygun koşullardan dolayı kentsel dönüşüm ihalelerine ilgi gösterilmiyordu. Bundan dolayı da İzmir'de kentsel dönüşüm çalışmaları sekteye uğruyordu. Biz de bu konuda sorumluluk almak istedik. İlk Etapta örnekköy'de 380 daire ve 27 dükkan inşa edeceğiz. Yerinde dönüşümün çok güzel bir örneği olacak. 28 ayda projeyi tamamlayıp İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne teslim edeceğiz ve onlar da hak sahiplerine konutların teslimini yapacaklar." dedi.

SONRAKİ HABER