İzmir Kentsel Dönüşüm Projeleri İle 40 Bin Yeni Konuta Kavuşacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi kentsel dönüşüm atağı başlatmaya hazırlanıyor. Projeler hakkında bilgilendirmede bulunan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu kente 40 bin konut müjdesi verdi.

KENTSEL DÖNÜŞÜM 01.08.2018 - 15:31 15.07.2021 - 00:20

İzmir Büyükşehir Belediyesi kentsel dönüşüm atağı başlatmaya hazırlanıyor. Projeler hakkında bilgilendirmede bulunan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu kente 40 bin konut müjdesi verdi.

Aziz Kocaoğlu tarafından verilen müjde ile beraber İzmir'de kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında 35 bin ile 40 bin adet arasında yeni konut üretimi yapılacağı öğrenildi. Üretilecek konutlar kentsel dönüşüm kapsamında üretilecek ve depreme dayanıklı olacak. İzmir'de 7 Bölgede Kentsel Dönüşüm Çalışmaları Devam Ediyor İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu Ege Bölgesi Sanayi Odası’nın (EBSO) Temmuz ayı olağan meclis toplantısına katılarak bir dizi açıklamada bulundu. Açıklamasında kentsel dönüşüme de değinen Kocaoğlu şu anda İzmir'de 7 farklı bölgede kentsel dönüşüm çalışmalarının devam ettiğini söyleyerek “İlk hedefimiz 35 bin ile 40 bin adet arasında konut üretmek. Bunun için 7 bölgede çalışma yapıyoruz. Bölgeleri etap etap bitiriyoruz. Bir kentsel dönüşüm bölgesini belirlediğimizde ve makro olarak bölge dönüştüğünde ne ile karşılaşacağız? Büyük fotoğraf ne olacak? Önce buna çalışıyoruz. Sonra kentsel dönüşüm alanını belirliyoruz ve etap etap hareket ediyoruz. Onların içinde de kademe kademe uzlaşıyı sağlıyoruz” dedi.Kentsel Dönüşümde Vatandaşın Hakkını Yedirmiyoruz Kocaoğlu her projede en büyük önceliği vatandaşın hakkını korumaya verdiklerini dile getirerek her zaman kamunun yararını gözeterek projelendirme yaptıklarını dile getirdi. Aziz Kocaoğlu yapmış olduğu açıklamasında getirdikleri sistem ile vatandaş ile müteahhiti karşı karşıya getirmediklerini ve tapuları kendi üzerlerine alarak projeleri gerçekleştirdiklerini söyledi. Sorunlu bölgelere de açıklamasında yer veren Kocaoğlu “Ege Mahallesi’nde yüzde 40 emsalle size kimse arsa vermez. TARİŞ’in arazisindeki şartları hepiniz biliyorsunuz. Yine Uzundere, Örnekköy, AktepeEmrez ve Ballıkuyu başta olmak üzere birçok alanımızda bu çalışmalarımızı sürdürüyoruz.Konut sektöründe çalışan müteahhit firmalarımız eğer büyümek istiyorlarsa, kentsel dönüş& uuml;m ihalesine girmek zorundalar. Birleşmeleri gerekiyor. Proje bazında ortaklık da olabilir. Mutlaka bir yol bulmaları ve buradan yürümeleri gerekiyor. Kar düşük de olabilir yüksek de.. Ama en emniyetli konut üretimi, bizim yaptığımız yöntemdir” iddiasında bulundu. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@