İzmir Narlıdere Kentsel Dönüşüm Projesi Planları Askıya Çıktı!

Narlıdere Belediyesi tarafından hazırlanan kentsel dönüşüm planları Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylanarak askıya çıktı, kentsel dönüşüm start aldı!

Emlak Haberleri 22.10.2021 - 08:55 22.10.2021 - 08:56 Gülcan Özer

2020 senesinde yaşanan deprem ile sarsılan ve bir kere daha acı deprem gerçeği ile yüzleşen İzmir'de kentsel dönüşüm çalışmaları hız kazanmış, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum yapmış olduğu açıklamalar ile kentsel dönüşüme destek vereceklerini duyurmuştu. Bunun ilk örneklerinden biri Narlıdere kentsel dönüşüm projesinde yaşandı. 

İzmir Narlıdere Belediyesi tarafından titiz bir çalışmanın ardından hazırlanan Narlıdere Kentsel Dönüşüm Planları, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylandı ve askıya çıktı. Uzun yıllardır üzerinde çalışılan ve bir takım anlaşmazlıklar nedeni ile uzayan süreçte en önemli ve büyük adım böylelikle atılmış oldu. 

NARLIDERE KENTSEL DÖNÜŞÜM SON DURUM NE?

İzmirlilerin yakından takip ettikleri İzmir kentsel dönüşüm projesi arasında yer alan Narlıdere projesinde beklenen Bakanlık onayı verildi. Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin yapmış olduğu özel toplantı ile önce AK Parti, MHP, İYİ Parti ve CHP ilçe başkanlarına ardından ise meclis üyeleri, mahalle muhtarları, sivil toplum kuruluşları ve kentsel dönüşüm grupları ile biraya aya gelerek proje hakkında bilgilendirmede bulundu. 

Başkan Engin açıklamasında amaçlarının gelecek nesillere daha yaşanabilir ve modern bir Narlıdere bırakmak olduğunu belirterek bu kapsamda 4 mahallede yürütülen kentsel dönüşüm planlarını onaylayarak askıya çıkardıklarını dile getirdi. Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin "Amacımız ortak akılla, kimseyi mağdur etmeden, hak yemeden bu süreci tamamlamak. Halka rağmen değil, halk ile birlikte, örnek bir dönüşüm gerçekleştirmek istiyoruz. Bunun için de maksimum uzlaşıya ihtiyacımız var. Bilgilendirme toplantıları ile bunu sağlamayı hedefliyoruz" diyerek çalışmalarını titizlikle sürdüreceklerini söyledi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@