İzmir Narlıdere Liman ve Marina Projesi İçin İhale Tarihi Belli Oldu!

Sahilevleri bölgesinde yapılması planlanan marina projesi için Narlıdere Belediyesi yeni açıklamalarda bulundu. Narlıdere liman projesi için beklenen ihale tarihi açıklandı!

Emlak Haberleri 29.04.2022 - 11:45 29.04.2022 - 11:47 Gülcan Özer

İzmir'in Narlıdere ilçesinde yer alan Sahilevleri bölgesine yapılması planlanan boyu en az 8 en fazla 30 metre uzunluğa sahip olan 240 özel motor yatın aynı zamanda demirleyebileceği büyüklüğe sahip olan liman ve marina projesi için Narlıdere Belediyesi yeni açıklamalarda bulundu. Narlıdere Belediyesi tarafından yapılan açıklamada daha önce ihalesi yapılan projelerde bu sefer yeni yapım ihalesi tarihi açıklandı. 

Narlıdere liman projesine ilk kazmanın vurulmasını sağlayacak olan ihalenin tamamlanmasının ardından inşaat çalışmaların geçilecek ve dev proje resmen hayata geçirilmiş olacak. Toplam maliyetinin 150 milyon lira olması planlanan dev projeyi Narlıdere Belediyesi Yap İşlet Devret YİD modeli ile hayata geçirecek. 

NARLIDERE MARİNA PROJESİ YAPIM İHALESİ TARİHİ NE ZAMAN?

Konu hakkında açıklama yapan Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin projenin ihalesinin bittiğini, kurum görüşlerini aldıklarını belirterek “Bu aylarda ulaşım, altyapı koordinasyon kurulundan izin aldık, zemin etüdü yapacak gemi geliyor. Yaklaşık 15 yerde zemin etüdü yapılacak. Yap-işlet-devret yöntemiyle ihaleye çıkacağız. Biz bu modele karşı değiliz. Dünyanın birçok ülkesinde uygulanıyor. Önemli olan hizmetin, yatırımın yapılması" diyerek 2023 senesi itibari ile ihaleye çıkmayı planladıklarını duyurdu. 

narlıdere liman projesi

Toplam yatırım maliyeti 150 milyon TL olarak hesaplanan dev marina projesi hem bölgenin turizm geliri artacak hem de Türk ve yabancı bayraklı yatlar için yeni bir rota oluşturulmuş olacak. Marina içerisine aynı zamanda İzmir'in en modern nikah salonu da inşa edilecek ve tenis kortlarına da projede yer verilecek. 

Haber Kaynağı: Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@