İzmir Şehir Hastanesi İnşaatı İşçi Eylemi İle Gündemde!

Türkiye'nin büyük şehir hastaneleri projeleri arasında yer alan İzmir Şehir Hastanesi şantiyesinde işçi eylemi başladı. 5 aydır maaş alamadıklarını iddia eden işçiler kurulan iskelelere çıkarak seslerini duyurmaya çalıştı. Detaylar haberimizde!

Emlak Haberleri 22.10.2019 - 14:07 15.07.2021 - 00:13 Emlak 365

Türkiye'nin büyük şehir hastaneleri projeleri arasında yer alan İzmir Şehir Hastanesi şantiyesinde işçi eylemi başladı. 5 aydır maaş alamadıklarını iddia eden işçiler kurulan iskelelere çıkarak seslerini duyurmaya çalıştı. Detaylar haberimizde!

İnşaat çalışmaları devam eden İzmir Şehir Hastanesi şantiyesinde işçi eylemi başladı. Şantiyede bulunan iskeleye çıkan işçiler 5 aydır maaş alamadıklarını idida ederek eylem başlatıklarını açıkladı. Bayraklı Sağlık Entegresi İnşaatı Eyleme Sahne Oldu Halk arasında İzmir Şehir Hastanesi adı ile anılan Bayraklı Sağlık Entegresi inşaatında 8 işçinin eylem yaptğı öğrenildi. Türkerler ve GAMA İnşaat bünyesinde çalıştıkları iddia edilen işçiler tarafından yapılan eylemde şantiyede çalışmalar kısa süreli aksadı. İnşaat işçilerinin yapmış olduğu eylemde 5 aydır maaş almadıklarını belirterek kendilerine ödeme yapılması isteğini duyurmak için bu yolu seçtikleri iddia edildi. İlk Destek İzmir Sağlık Emekçileri Mücadele ve Dayanışma Ağı Tarafından Verildi! İşçi eyleminin duyulmasının ardından ilk destek İzmir Sağlık Emekçileri Mücadele ve Dayanışma Ağı tarafından verildi. Yayımlanan açıklamada "Bizler, inşaatı bittiğinde Bayraklı Şehir Hastanesi’nde çalışacak İzmirli sağlık emekçileriyiz. İzmir Şehir Hastanesi inşaatında çalışan işçiler, ücretlerinin yatırılmaması nedeniyle bugün iş bıraktılar.Verilen ücretler zaten işçilerin karnını doyurmaya bile yetmezken, patronlar olanca yüzsüzlükleriyle bu ücretin bile üzerine yatmaya çalışıyor. Patronların bu cüreti nereden aldıklarını çok iyi biliyoruz.Birilerinin 'en büyük hayalim' dediği şehir hastaneleri, daha inşaatından başlayarak emekçiler için kölelik koşullarını dayatırken, faaliyete geçen örneklerden de gördüğümüz üzere hem sağlık emekçileri, hem de hizmet alan emekçi halkımız için bir kâbusa dönüşmüş durumda.Yine inşasından işletmesine patronlar için ise devlet güvenceli krediler, yüksek rantlı kamu arazilerinin yağması, ucuz ve güvence ile kârlarına kâr katmak anlamına gelmekte. Bu böyle gidemez.Yarattıkları bu emek cehenneminden hep birlikte, mücadele ile, dayanışma ile çıkacağız. İşçilerin birliği patronları da, onların bir dediğini iki etmeyen siyasi iktidarlarını da yenecek" ifadelerine yer verildi. Emlak365.com 


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@