İzmir Tam Gaz Depreme Hazırlanıyor! Kentsel Dönüşüm Çalışmalarında Son Durum Ne?

İzmir'de kentsel dönüşüm çalışmalarının başladığı mahalleler belli oldu. Kentsel dönüşümde son durum ne, hangi mahalleler kentsel dönüşüme girdi?

Emlak Haberleri 24.01.2022 - 08:45 24.01.2022 - 08:45 Gülcan Özer

2020 senesinde yaşanan deprem ile sarsılan ve ne yazık ki bazı binaların yıkıldığı, çok sayıda binanın ise ağır hasar aldığı İzmir'de kentsel dönüşüm çalışmaları tüm hızı ile devam ediyor. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer düzenlenen Örnekköy Kentsel Dönüşüm projesinin 4. Etap Lansman toplantısına katıldı. 

Düzenlenen toplantıda kentsel dönüşüm çalışmalarına yönelik önemli açıklamalarda bulunan Tunç Soyer İzmir genelinde 6 bölgede yükselen dolar kuru ve inşaat malzemelerindeki maliyet artışına rağmen kentsel dönüşüm çalışmalarına devam ettiklerini belirtti. Başkan Soyer amaçlarının depreme dayanıklı yeni mahalleler inşa etmek olduğunu söyledi. 

İZMİR'DE KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJELERİNDE SON DURUM NE?

Düzenlenen toplantıda önemli açıklamalarda bulunan Tunç Soyer kentsel dönüşüm çalışmalarını bolluk zamanında değil, inşaat sektörünün en zorlu döneminde yaptıklarını belirterek sadece ellerini değil, gövdelerini de taşın altına koyarak yaptıklarını dile getirdi. Başkan Soyer çalışmaların Büyükşehir güvencesi ve garantörlüğü ile yapıldığını söyledi. 

tunç soyer kentsel dönüşüm açıklaması

Şu anda 6 bölgede kentsel dönüşüm çalışmalarının devam ettiğini belirten Tunç Soyer Ege Mahallesi, Uzundere, Ballıkuyu, Çiğli Güzeltepe, Gaziemir ve Örnekköy Mahallesi'nin kentsel dönüşüme giren mahalleler olarak sıraladı. Yürütülen kentsel dönüşüm projelerinde en kritik rolün belediyenin iştirak şirketleri arasında yer alan İZBETON olduğunu belirten Soyer çalışmalara ara vermeden devam edeceklerini, Örnekköy 4. etap kentsel dönüşüm projesine de başlayacaklarını açıkladı. Proje kapsamında yükleniciye ait 202 adet konut olmak üzere toplam 407 bağımsız bölüm inşa edilecek.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@