İzmir Torbalı Belediye Başkanı Hayatını Kaybetti! İsmail Uygur Kimdir, Neden Ölmüştür?

İzmir'in Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur'un hayatını kaybettiği açıklandı. Solunum rahatsızlığı nedeniyle hastaneye kaldırılan İsmail Uygur bu akşam saatlerinde vefat etti.

İzmir Torbalı Belediye Başkanı Hayatını Kaybetti! İsmail Uygur Kimdir, Neden Ölmüştür?

İzmir'in Torbalı ilçesinin Belediye Başkanı İsmail Uygur'un hayatını kaybettiği bildirildi. İsmail Uygur'un solunum rahatsızlığı nedeniyle hastanede tedavi gördüğü ama bu tedavinin sonuç vermediği bildirildi.

Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur'un ailesi ile beraber ikamet ettiği apartmanda 6 Mart 2021'de yangın çıkmıştı. Çıkan yangında Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur, eşi ve oğulları ile beraber toplam 7 kişi dumandan etkilenmişti. Bunun üzerine hastaneye kaldırılan Başkan İsmail Uygur 6 gün boyunca tedavi altında kalmış ve taburcu edilmişti. 14 Nisan'da ise solunum rahatsızlığı yaşamaya başlayan Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur yeniden hastaneye kaldırılmıştı. İsmail Uygur bugün ise gördüğü tedaviye rağmen hayata tutunamayarak vefat etti.

SİYASETÇİLERDEN TAZİYE MESAJLARI YAĞDI

İsmail Uygur'un vefat haberinin açıklanmasının ardından siyaset dünyasında taziye mesajları ardı ardına geldi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Binali Yıldırım, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, CHP Sözcüsü Faik Öztrak ve çok sayıda siyasetçi taziye mesajı yayınlayarak İsmail Uygur'un vefatından dolayı duydukları üzüntüyü dile getirerek ailesine başsağlığı dileklerinde bulundular.

İSMAİL UYGUR KİMDİR?

İsmail Uygur 1964 yılında İzmir'in Torbalı ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Torbalı'da tamamladı. İzmir Ege Üniversitesi'nde Türk İslam Felsefesi Sosyoloji ve Psikoloji eğitimi aldı. 19 yıl İzmir Torbalı'da muhasebecilik yapan İsmail Uygur uzun yıllar aktif olarak siyasette yer almıştır. CHP'de çeşitli kademelerde görev yapan İsmail Uygur 2004 yılında CHP'den Torbalı Belediye Başkan Adayı olarak gösterildi. Bu seçimde ciddi bir oy alarak belediye başkanı olan İsmail Uygur son olarak 31 Mart yerel seçimlerinde yine CHP'den Torbalı Belediye Başkanı seçildi. Evli ve 2 çocuk babası olan İsmail Uygur 18 Nisan 2021'de solunum rahatsızlığı nedeniyle hayatını kaybetti.