İzmir Uzundere kentsel dönüşüm 4. etap kura sonuçları belli oldu! İşte hak sahibi isim listesi

İzmir Büyükşehir Belediyesi Uzundere 4. etap kura çekimi yapıldı. Kura sonuçları açıklanırken evleri kentsel dönüşüme giren vatandaşlar isim listesini araştırıyor. işte ayrıntılar.

Kentsel Dönüşüm 21.04.2022 - 14:41 21.04.2022 - 14:41 Büşra Uluşen

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından İZBETON ve kooperatifleri kentsel dönüşüm projeleri kapsamında bugün Uzundere dördünce etap için kura çekimi gerçekleştiriliyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından önce Örnekköy Kentsel Dönüşüm Alanı'nda inşa edilen 964 konut ve 54 iş yeri için temel atma töreni yapılırken ardından da Uzundere Kentsel Dönüşüm Alanı'nda bin 283 konut ve 24 işyerini kapsayan dördüncü etap için kura çekilişi yapılacak. 

İzmir Uzundere dördüncü etap kura sonuçları isim listesi 2022!

Uzundere Kentsel Dönüşüm Alanı'nda bin 283 konut ve 24 işyerini barındıran dördünce etap için hak sahipleri ile sözleşme imzalanarak tapu devirleri tamamlanmıştı. İzmir Büyükşehir Belediyesi, bugün Fuar İzmir'de gerçekleştirilen kura çekimi sonrasında vatandaşları yeni evlerine kavuşturdu. 

Geçtiğimiz süreçte Uzundere'de birinci ve ikinci etabı tamamlayan Büyükşehir Belediyesi, 744 konut ve 73 işyeri olmak üzere 817 bağımsız birimi teslim tarihinde sahipleri ile buluşturdu. Üçüncü etapta ise bin 422 bağımsız birimin yapımı için hak sahiplerinin tahliye çalışmaları devam ederken Uzundere'de bölge halkının hizmetine sunulacak olan kreş, etüt merkezi ve kütüphanenin de bulunduğu Belediye Hizmet Alanı'nın yapım çalışmaları da başladı. 

izmir uzundere

İzmir Uzundere 4. etap kura sonuçları ve isim listesi açıklandığında haberimize ekleyeceğiz. 

Öte yandan İzmir'de kentsel dönüşüm sürecinde çok farklı bir yöntem uyguladıklarını söyleyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 'uzlaşma esaslı', 'yerinde ve acil', İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin güvencesi ve garantörlüğü altında' olmak üzere üç temel ilke ile yapıldığını belirtmişti. 

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@