İzmir Uzundere Kentsel Dönüşüm Projesi 3. Etap İhaleye Çıkıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi Uzundere Kentsel Dönüşüm Alanı 3. Etap Anahtar teslim ihalesini 29 Temmuz'da yapacağını duyurdu. 

Kentsel Dönüşüm 18.07.2021 - 18:02 18.07.2021 - 18:09 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de kentsel dönüşüm çalışmaları hız kesmezken son büyük depremin yaşandığı İzmir'de de İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin eli ile kentsel dönüşüm çalışmaları yapılmaya devam ediliyor. 

UZUNDERE KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ 3. ETAP İHALESİ YAPILIYOR

İzmişr'de İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin yönetimin Uzundere Kentsel Dönüşüm Projesi yapılıyor. Bu projenin 1. ve 2. etapları tamamlandı. 3. Etap için ise İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından 29 Temmuz 2021 tarihinde anahtar teslim ihalesi gerçekleştirilecek. 

Uzundere Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında yapılan 1. ve 2. etap çalışmalarında inşaat yapım işi tamamlandı. Toplamda 817 bağımsız birim İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından hak sahiplerine teslim edildi.

uzundere kentselk dönüşüm 3. etap

1.422 BAĞIMSIZ BİRİM İNŞA ERDİLECEK

Uzundere Kentsel Dönüşüm Projesi 3. etap aşamasında 1.422 bağımsız birimin inşa edileceği bildirildi. İzmir Büyükşehir Belediyesi bölgede alt yapı çalışmaları da yapmaya başladı. Özellikle doğal gaz ile alakalı tüm imalatlar tamamlandı. 

İzmir'de Uzundere Kentsel Dönüşüm Projesi tüm etaplarıyla tamamlandığında toplamda 3.800 bağımsız birim inşa edilmiş olacak. Bu bağımsız birimler çoğunlukla konutlardan oluşacak. Ancaj konutların yanında ticaret alanları, ofisler ve bir de otel kompleksi olacak. 

SOSYAL DONATI ALANLARI YOĞUNLUKLU OLACAK

Uzundere Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında bölgede çok yoğunluklu sosyal donatı alanları da inşa edilecek. Buna göre proje sona erdiğinde bölgede gençlik merkezi, buz pisti, yarı olimpik yüzme havuzu, basketbol sahaları, futbol sahaları, teniz kortu, sosyal ve kültürel merkezler, pazar alanı, otopark ve yeşil alanlar oluşturulmuş olacak. 

izmir uzundere kentsel dönüşüm

YÜZDE 57 YÜKLENİCİ FİRMAYA, YÜZDE 43 HAK SAHİPLERİNE

Uzundere Kentsel Dönüşüm Projesi 3. etap yapım ihalesinden projeye dair detaylar da ortaya çıktı. Buna göre yüklenici firma 7 adada 1.422 bağımsız birimin inşaatını yapacak. İnşaatların yapılacağı 7 adanın 2'sinin yükleniciye ait olduğu bildirildi. 

3. Etap'ın herhangi bir yerinde İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin bir hak sahipliği olmayacak. Proje neticesinde yüklenici firma yüzde 57 pay alacak ve kalan yüzde 43 de hak sahibi vatandaşlara teslim edilecek.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Uzundere Kentsel Dönüşüm Projesi hakkında bir değerlendirme yaparak, “Uzundere'de belediye, müteahhit ve vatandaş bir arada olacak. Belediyemiz vatandaşlarımızın haklarını sonuna kadar koruyacak. Hiçbir vatandaşımızın en küçük hakkına zerre kadar bile olsa toz kondurulmayacak.” dedi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@