İzmir Uzundere ve Örnekköy Kentsel Dönüşüm Projeleri ihale Tarihleri Açıklandı!

İzmir'de kentsel dönüşüm süreci hakkında bilgi veren Tunç Soyer Uzundere 3. etap ve Örnekköy 2. etap kentsel dönüşüm projelerinin ihale tarihlerini açıkladı.

Kentsel Dönüşüm 07.05.2019 - 11:12 15.07.2021 - 00:16 Emlak 365

İzmir'de kentsel dönüşüm süreci hakkında bilgi veren Tunç Soyer Uzundere 3. etap ve Örnekköy 2. etap kentsel dönüşüm projelerinin ihale tarihlerini açıkladı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı seçildikten sonra görevine büyük bir hızla başlayan Tunç Soyer çalışmalarını sürdürüyor. İzmir'in en büyük sorunları arasında yer alan kentsel dönüşüm projeleri hakkında denetimlere başlayan Soyer çalışmaları yerinde denetlemek için şantiyeleri ziyaret etti. İzmir Örnek Kentsel Dönüşüm Projelerine İmza Atacakİzmir'in kentsel dönüşüm konusunda başarılı örnek çalışmalara imza atacağını duyuran Soyer “İzmir Büyükşehir Belediyesinin bu kentte yaptığı en başarılı hizmetlerden biri Uzundere kentsel dönüşüm çalışmalarıdır. Neden, biliyor musunuz? Orada belediye, müteahhit ve vatandaş bir araya geldiler. Belediye vatandaşın hakkını korudu.Şimdi biz aynı mantıkla yola çıkarak buralardaki hiçbir vatandaşımın hakkına zerre kadar toz kondurmayacağız. Deprem ve diğer afetlere hazır, dayanıklı yaşam alanları oluşturacağız. İzmir’in mahallelerini yerinde ve uzlaşıyla dönüştürmeye hız vereceğiz. İzmir’imizin ürettiği değerin adil paylaşımını esas alan ve odağına vatandaşın menfaatlerini koyan planlama ve dönüşüm anlayışıyla çalışacağız.İzmir için şehrin refahını yükseltme ve tüm kılcallara yayma hedefimizin kesiştiği en özel noktalardan birisi de kentsel dönüşüm alanları. Bu bölgelerin dokusunu yenilerken, içinde yeşil alanlara, parklara, çocuklar ve gençler için sosyal, kültürel, sportif alanlara, kadınların evlerinden çıkıp sosyalleşebileceği mekanlara öncelik vereceğiz. Hem bu bölgelerdeki vatandaşlarımızın refahını hem de tüm şehrimizin refahını artıracağız” dedi. Uzundere Kentsel Dönüşümde 2. Etap Çalışmaları Devam Ederken 3. Etap İhalesi 9 MayısKura çekiminin yapıldığı Uzundere kentsel dönüşüm projesi 3. etap ihalesi 9 Mayıs tarihinde yapılacak. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@