İzmir'de 267 Daire İhaleyle Satılacak! 120 Ay Vadeyle Ev Alma Şansı

İzmir Yenitepe'de yer alan ve İlbank projesi kapsamında yaptırılan konutlar TOKİ Başkanlığı'nca ihale ile satılacak. Konut satışları için gerçekleştirilecek ihale için ise başvuru süreci devam ediyor.

Toki 16.09.2021 - 16:50 16.09.2021 - 16:50 Mustafa KARAGÖZ

İzmir'de ev almak isteyenler için ihale düzenlenecek. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilecek ihale kapsamında farklı özelliklerde olan konutlar satılacak. Ödemeler ise belli bir peşinat tutarı ve geri kalan kısmın 10 yılda taksit taksit tamamlanması şeklinde olacak. 

TOKİ BAŞKANLIĞI'NDAN KONUT SATIŞLARI

TOKİ Başkanlığı yayımladığı duyurusunda satışı yapılacak konutlar hakkında bilgi verdi. 

Kurum basın açıklamasının ilk bölümünde toplam 267 konutun satışı için ihale düzenleneceğini duyurdu. İhale işlemlerinden önce konutların özelliklerine dair bilgi veren TOKİ satışı yapılacak olan konutların İzmir Karabağlar Uzundere Mahallesinde İLBANK projesi kapsamında yaptırılan daireler olduğunu duyurdu.

Konutları görmek isteyenler için projede tanıtım ofisi olduğunu ifade eden TOKİ satışların nasıl yapılacağını açıkladı. 267 konut için ihale işlemlerinin 30 Eylül 2021 tarihinde düzenleneceğini ifade eden TOKİ Başkanlığı vatandaşların ihale tarihinden önce başvuruların yapılması gerektiğini vurguladı. 

İhale Duyurusu

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın yapağı konut satışlarına dair "30 Eylül 2021 tarihinde gerçekleştirilecek olan TOKİ İzmir Karabağlar Yenitepe'de 267 Konut Müzayedesi kayıt ve bayrak işlemleri, sosyal mesafe kurallarını uygulamak amaçlı İzmir'deki Balçova Termal Otel Kardelen Salonunda saat 07.30, İstanbul Halkalı'daki TOKİ İstanbul Hizmet Binası Konferans Salonunda ise saat 08.30 itibari ile başlayacak." bilgisi verildi. Vatandaşlar ihale başvurularını ve ihale başvuru işlemlerini bu bilgiler ışığında yapacaklar. 

İhale Başvuru İşlemleri

Vatandaşlar ihale başvuru işlemlerini Halk Bankası şubelerinden yapacaklar. İstekliler hangi daire için ihaleye katılacaklarsa o daire için belirlenen geçici teminat bedelini ödeyecekler. Ardından ihale başvuruları Halkbank şubelerinden tamamlanacak. 30 Eylül tarihinde ise ihaleye katılım sağlanacak. İhaleye katılacak olanlar yukarıda bildirilen adres üzerinden yada internet üzerinden ihale tekliflerini sunacaklar. 

ÖDEME PLANI: 120 AY VADE VE YÜZDE 40 PEŞİNAT

Vatandaşlar için en önemli detayların başında TOKİ Başkanlığı'nın sunduğu ödeme seçenekleri geliyor. 267 konut için taksit seçeneği sunan TOKİ Başkanlığı ödemelere ilişkin şu tabloyu paylaştı. 

toki izmir 267 konut

TOKİ tabloda da yer alan bilgilere göre satışa çıkarılan evler için yüzde 40 peşinat ödenmesi ve 120 ay vade olanaklarını sağlayacak. Ev alanlar evin değerinin yüzde 40'ı oranında peşinat ödeyip ardından 120 ay vade ile borçlarını tamamlayabilecekler. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@